Thorgal: Młodzieńcze lata tom 2 - Oko Odyna

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Thorgal [Kolekcja Hachette] (tom 45)
Wydawnictwo: Hachette Polska
La Jeunesse de Thorgal 2 / L'OEil d'Odin
9788328203686
Thorgal, komiks, rosinski, oko, Odyn
komiksy
mkmorgoth

Kilkunastoletni skald – czyli poeta i pieśniarz – Thorgal dał słowo zaklętym w wieloryby siostrom Minkelsönn, że zdejmie z nich przekleństwo. W tym celu musi odnaleźć pod górą zwaną Kowadłem Thora siedzibę trzech Norn, które przędą los ludzki i boski. Tylko one mogą wiedzieć, co zrobić, aby wielka bogini Frigg uwolniła siostry od swej klątwy. Młody skald jest przekonany, że oczarowane jego pięknym głosem Norny pomogą mu w wykonaniu zadania. A musi się spieszyć, bo cierpiący od dawna głód mieszkańcy jego wioski w każdej chwili mogą zjeść trzy schwytane wieloryby, w których ciałach kryją się duchy sióstr Minkelsönn.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!