Lepsza Strona Piekła - "21"

Wydawnictwo: Śląska Oficyna Drukarska
poezja
castor

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

gochaa29 | 2015-11-13

"Nigdy nie zapanujesz nad światem, którego nie jesteś w stanie zrozumieć...". Doskonałe przesłanie. Być może powinno być skierowane do niektórych osób. Czytałam opinię "Martyny" kilka razy. Powalająca inteligencja, że aż kipi z monitora. Nie wiem, czego spodziewała się po tomiku, w którym są zawarte wiersze. Zabrakło obrazków? A może autor powinien wrzucić jakąś kolorowankę? Jeżeli wiedziałabyś, co niesie za sobą tytuł tomiku, to może byś wiedziała do czego dąży prostota tego wydania. No ale są ludzie inteligentni i poprostu ludzie.
I nie rozumiem, dlaczego od razu czepiasz się wydawnictwa? Ktoś wydaje z wydawnictwem a ktoś bez niego.
Jeżeli już chcesz pójść tym tropem, to o ile się nie mylę to Oficyna która go wydała jest wydawnictwem - świadczy o tym numer ISBN i figurowanie w rejestrze BN. No ale to chyba nic ci nie mówi. Bo skoro skupiasz się tylko na tym, no to twoje horyzonty są tak szerokie, jak myślenie 3 letniego dziecka. Byle jak najwiecej kolorow i obrazków - wtedy jest...

Martyna | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Koleżanka zakupiła ten tomik. Byłam ogromnie podekscytowana możliwością przeczytania. Ale moje oczekiwania rozprysnęły się już w pierwszych minutach, kiedy miałam go w rękach. Amatorskie i małoprofesjonalne wydanie. Nic dziwnego. Książeczka wydrukowana przez jakąś drukarnię (nie wydana przez Wydawnictwo), stąd brak rzetelnej redakcji i składu. Wygląda mi na to, że autor tego "dzieła" chciał koniecznie i za wszelką cenę zaspokoić swoje ambicje "twórcze". Rozczarowałam się ogromnie. Moje rozczarowanie pogłębił powrót na stronę autora na fejsbooku - "Lepsza strona piekła". Ostatnie wpisy autora potwierdziły amatorstwo i niski poziom. Błędów interpunkcyjnych nie poprawi Word ani żaden program, a te aż kłują tu w oczy. Na oślep stawiane przecinki świadczą nie o talencie lub chociażby pasji, ale o zwykłej grafomanii. Cóż. Pozostał niesmak. Nie polecam.
__________________________
__________________________

To są jakieś kpiny! Żenujące jest to, że można tu, wśród wartościowych, znanych i...

KatarzynaBiernacka | 2015-11-01

Kupiłam z czystej ciekawości. Ale nie żałuję. Dość nieszablonowa poezja, ale bardzo przyjemna. Wiele wierszy przeczytałam wcześniej w internecie, ale to nie to samo, co przeczytać w formie książki. Kto zna Castora (chociażby z sieci), będzie nieco zaskoczony, że tomik "21" nie jest napisany "ciętym" językiem. Ale to działa na plus.
"21" jest mocno osobistym przesłaniem. Nie wiem, czy autor ma jeszcze jakieś inne wydania. Na dzień dzisiejszy trafiłam tylko na ten tomik.

Wiktoria | 2015-10-23

Prostota która pozostawia wiele śladów wręcz wylewających się emocji, urzeka całkowicie i natychmiastowo.

Ralf | 2015-10-23

Bardzo przyjemna i ciekawa lektura odbiegajaca stylem od tradycyjnej poezji, co jednoczesnie przyciaga czytelnika, niektore fragmenty wygladajace jakby przeniesione z zycia autora pobudzaja do pewnych jakze osobistych przemyslen, przesylka szybka i profesjonalna, ogolnie calosc godna polecenia wszystkim szukajacym nowych trendow w poezji

PIOTR | 2015-10-22
Przeczytana: 22 października 2015

Dobrze sie czyta. Nieprzesadzona forma robi swoje.