W drodze. Dorastanie w ośmiu podróżach

Tłumaczenie: Szymon Fokt
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
On the road
Podróże, Top Gear, Hammond
Bacha85

Zielone lata Richarda Hammonda - gwiazdy kultowego programu "Top Gear". Angielski magazyn "Heat" nazwał Richarda Hammonda "dziwną gwiazdą, w której można się zakochać". Trafił w sedno. Członek kultowej ekipy programu "Top Gear" swoje urocze szaleństwo i skłonność do karkołomnych przygód opisuje w tej książce. Z typowym dla siebie poczuciem humoru opowiada, jak uzależniony od adrenaliny...

Zielone lata Richarda Hammonda - gwiazdy kultowego programu "Top Gear".

Angielski magazyn "Heat" nazwał Richarda Hammonda "dziwną gwiazdą, w której można się zakochać". Trafił w sedno. Członek kultowej ekipy programu "Top Gear" swoje urocze szaleństwo i skłonność do karkołomnych przygód opisuje w tej książce. Z typowym dla siebie poczuciem humoru opowiada, jak uzależniony od adrenaliny kroczył drogą zbuntowanej młodości.

"To nie podróże nas kształtują, to my się kształtujemy, podróżując. A wspominanie tych wędrówek daje wgląd w to, kim byliśmy na każdym etapie życia. Pisanie o nich przypomina podkradanie się do siebie samego, łapanie swojego młodszego umysłu w odprężonym i nieskrępowanym stanie. I udało mi się odkopać to, co naprawdę wirowało w nim na drodze między dzieciństwem a dorosłością".
Richard Hammond

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/w-drodze.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/w-drodze.html

Małgorzata Balcerzak | 2018-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Gdyby tą książkę miał skomentować Jeremy Clarkson powiedziałby Hammond ty głupku, bo to jest strasznie nudna niepotrzebna i głupia Książka. Hammond mówi tu o swoich podróżach w sposób strasznie nudny i stosuje zbyt dużo niepotrzebnych opisów, które nic nie wnoszą do książki. Rozdziały są zbyt długie i nie czuć w nich atmosfery różnych podróży, które odbywa.

Kristoffer | 2017-09-12
Przeczytana: 11 września 2017

Szczerze... po książkę warto sięgnąć tylko jeśli jest się wiernym fanem Richarda Hammonda. Można się z niej dowiedzieć trochę na temat dzieciństwa i młodości autora, oczywiście przez pryzmat kolejnych pojazdów, jakie były w jego posiadaniu.

Podczas czytania odnosiłem wrażenie, że niektóre opisy sytuacji są dodane "na siłę", nie wnoszą one jednak nic do całej historii, a przez to książka "nie jest wciągająca". Spodziewałem się humoru, jaki Hammond prezentuje w swoich programach telewizyjnych, albo jaki można znaleźć w książkach czy felietonach jego kolegów z "Top Gear". I niestety się zawiodłem. I gdyby nie to, że sam jestem fanem jego programów i jego osoby, ocena nie byłaby taka wysoka.

Mateusz | 2016-03-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Inne, 2016
Przeczytana: 28 marca 2016

Jedna z najbardziej żmudnych książek, jakie przeczytałem. Wszystkie podróże były nijakie i nudne, a autor starał się na siłę zabarwić każdy jej element.
Fakt, że ta książka zbiera wysokie oceny, jest taki, że autorem jest Hammond - lubiana, była gwiazda Top Gear, ale gdyby autorem był ktoś nieznany, to oceny nie byłyby wyższe niż 3 lub 4/10.

Bacha85 | 2015-12-18
Przeczytana: grudzień 2015

Znany głównie z programu „Top Gear” Richard Hammond nie jest może tak rozpoznawalny jako jego kolega z wyżej wspominanej produkcji, Jeremy Clarkson, jednak i on skupił wokół siebie grupę wiernych fanów, którym nieco wulgarny humor jego redakcyjnego kolegi nie odpowiadał. Książka „W drodze” to swoista podróż w świat dzieciństwa i młodości autora.

Osiem opowieści i tyleż podróży, odbywanych za pomocą różnych środków transportu. Czy to była wycieczka na rodzinne wczasy, oglądana z perspektywy tylnej kanapy samochodu, czy wymarzony rower, motocykl, a w końcu ukochany samochód. Każda z opisanych podróży miała dla autora szczególny wydźwięk, była etapem kształtującym jego osobowość i kolejnym krokiem ku dorosłości.

Z opowieści wyłania się obraz niezbyt pewnego siebie chłopca, pełnego młodzieńczych marzeń i silnej potrzeby przeżywania mocnych doznań. Dzięki tym historiom odnajdujemy w Richardzie Hammondzie cechy, których byśmy się nie spodziewali, jak choćby nieco mroczny romantyzm,...

Alicja Górska | 2015-10-21
Przeczytana: 20 października 2015

(...)

Fanów Richarda Hammonda nie muszę zapewne przekonywać, by zapoznali się z lekturą. Mogę jedynie zachęcać do poznania innej twarzy dowcipnisia z Top Gear szybciej, co też czynię. Ale „W drodze” to lektura, która sprawdzi się nie tylko w przypadku fanów motoryzacji. Pozwoli również zanurzyć się w cudzej rzeczywistości i dzieciństwie, a przez to spojrzeć zupełnie inaczej na swoje. To naprawdę nostalgiczny i pełen melancholii zbiór wspomnień, spisany przez pasjonata, ale przede wszystkim – przez człowieka niezwykle wrażliwego.