corrum

Jonasz ledwo zaczyna wakacje i zostaje dotkliwie pobity. Kiedy uchodzi z życiem, poznaje chłopaka z autyzmem, który wydaje się mu nadzwyczaj tajemniczy. Wkrótce do jego miejscowości przyjeżdża iluzjonista. Życie Jonasza zaczyna nabierać rozpędu. Coraz więcej w nim zagadek i tajemnic. Nastolatek z dnia na dzień staje się częścią świata pełnego magii, czarów i nieprzewidywalnych wydarzeń. Wokół niego wciąż jednak toczy się normalne życie. Czy Jonasz dowie się, co wspólnego mają ze sobą pobicie, dziecko z autyzmem i iluzjonista? Od tego będzie zależało jego życie.

Książka skierowaną do młodzieży 15+. Inni to zaskakujące wydarzenia, tajemnice, budząca się miłość, magik sięgający poza iluzję i obca cywilizacja. Pośród tego wszystkiego młodzi ludzie, którzy muszą ratować swoje życie. Treść przyprawiona młodzieżowym slangiem, humorem i horrorem. Wyjątkowe science fiction.

źródło opisu: http://www.arw-vectra.pl/ksiazki/98/inni.htm

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marek1981 | 2019-06-03

Hmmm zdecydowanie nie na tej półce w bibliotece...Fantastyka...Nie sądzę.Nie powiem żeby czytało się źle, ale jednak bardziej mi to pod jakieś religijne wydawnictwa podchodzi, ale cóż tak to jest jeżeli bierze się książkę tylko dlatego, że ma powyżej 200 stron;)

Klucznik | 2015-12-07
Przeczytana: 2015 rok

Sama książka ma prawdziwy potencjał. Wciągająca, dobrze zarysowana fabuła, prawdziwe postaci... Jest jednak pewna bardzo poważna wada. Przekaz podprogowy, treść wpajana przez książke, która ma nawracać na chrześcijaństwo. "Jezus jest dobry, jak nie będziesz go wielbił, spotkają cię cierpienia". To psuje całą radość z czytania.