Strzeż się potęgi ciemnej strony!

Tłumaczenie: Tomasz Klonowski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Return of the Jedi: Beware the Power of the Dark Side!
Lily

Imperium pracuje nad stworzeniem drugiej Gwiazdy Śmierci, dzięki której będzie mógł ostatecznie pokonać Sojusz Rebeliantów. Ale Luke Skywalker ma już plan, jak powstrzymać złego Imperatora raz na zawsze! Na jego drodze stoi jednak trudny do pokonania przeciwnik… własny ojciec. W tej książce znajdziecie wszystko, co kojarzy się z Gwiezdnymi Wojnami: Jabbę, Bobę, Wicketa, Maxa Rebo, Salacjusza Crumba, Niena Numba, okrzyk „To pułapka!”, Luke’a wykonującego salto w tył i łapiącego swój miecz świetlny, ścigacze, Yodę, ducha Yody, rancora, Sokoła Millennium, Wedge’a, Landa, Luke’a, Leię, Hana, Chewiego, C-3PO, R2-D2… i oczywiście Gwiazdę Śmierci, paskudny uśmiech Imperatora, a przede wszystkim ostatni pojedynek Luke’a z Darthem Vaderem. Nie wahaj się – otwórz tę książkę i przytrzymaj się czegoś. Zaraz skoczysz w nadprzestrzeń!

źródło opisu: egmont.pl

źródło okładki: egmont.pl

zegarek | 2017-02-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars
Przeczytana: grudzień 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wreszcie odkryłem gdzie dokładnie "Sokół" stracił starą antenę! Stało się to podczas pdczas bitwy o Endor, a mianowicie w czasie szturmu na Gwiazdę Śmierci. W pewnym momencie korytarz był za ciasny i antena zwyczajne odleciała :D

Gdyby nie ta adaptacja może nie zwróciłbym na to uwagi w filmie. Teraz nowa antena w "Przebudzenie Mocy" ma solidne uzasadnienie. Dzięki disneju :)

Sebastian Janek | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Autor zwraca się do czytelników w pierwszej osobie. Często rozwijając swoje myśli na temat opisywanej sceny. Poprzedza w ten sposób wydarzenia i przygotowuje czytelnika na kolejne wydarzenia. Taki sposób narracji jest niezwykle ciekawy i sprawia, że – mimo znanego finału – książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem. Autor ciągle podsyca akcję dorzucając kilka ciekawych akcji, m.in. rozbudowuje lub koloruje drętwe sceny filmowe o bardziej żywią akcję. Eliminuje z treści nielogiczne zdarzenia sprawiając, że historia staje się jeszcze ciekawsza.

Cała trylogia wypadła świetnie, a finalna część po prostu powala na kolana – głównie ze śmiechu. Był to świetny moment na odświeżenie starej i skostniałej już trylogii, która mimo wszystko pomimo swojej ponadczasowości, przywołuje w pamięci czasy 70-80 lat. Autorzy „nowej” odsłony tej trylogii pchnęli w nią nowe życie. Dobra robota. Mam nadzieję, że za jakiś czas doczekamy się podobnego wydania trylogii epizodów I-III.

Przemek | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Trochę w amerykańskim stylu narracji, w bezpośrednim dialogu z czytelnikiem. Dla mnie trochę dziwna pozycja, tym bardziej, że film jest mi doskonale znany, a autor nie pokusił się o rozbudowanie fabuły. Niemniej, mamy okazję poczuć jak ktoś inny odczuwa Gwiezdne Wojny, a także, możemy wejść w bliższy kontakt z imionami bohaterów z dalszych planów. Moim dzieciom (to te bratanice Karoliny;) pozycja się bardzo podobała i życzyły sobie ją przeczytać nawet przed cyklem opowiadań "Berło Serapisa" Riordana.

Karolina | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Mam nadzieję, że bratanicom (lat 6 i 8) się spodoba.