Notatki z codzienności

Wydawnictwo: Centrala
komiksy
giera

Przyjmijcie zaproszenie do świata równoległego: do lektury pamiętnika ze zdarzeń wewnętrznych, gdzie dziwy i widma zamieszkują wyobraźnię autorki. A pomiędzy nimi sprawy zwyczajne: codzienne i błahe. Jedne ciemne i nie z tego świata. Inne znajome i rozbrajające. Ostatecznie obydwa te zaskakująco pasujące do siebie horyzonty wciągają w intymny wymiar wyobrażeń, obserwacji i zajść zwyczajnie...

A pomiędzy nimi sprawy zwyczajne: codzienne i błahe. Jedne ciemne i nie z tego świata. Inne znajome i rozbrajające. Ostatecznie obydwa te zaskakująco pasujące do siebie horyzonty wciągają w intymny wymiar wyobrażeń, obserwacji i zajść zwyczajnie niezwykłych. W końcu wszyscy czasem zapuszczamy się na skraj rzeczywistości.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/283721-notatki-z-codziennosci

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/283721-notatki-z-codziennosci

tsantsara | 2019-01-06
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Najciekawsze wydały mi się te właśnie codzienne chwile, drobne perełki codzienności - jakieś chcenia, niechcenia, lęki, zwątpienia, zachwycenia, wizyty na bazarze, jazda na rowerze, brak natchnienia - które przekształcają się w wizje, "potwory artystki", które w jej głowie domagają się życia, czyli wyjścia na zewnątrz, na papier. Mają zresztą postać dość rozmazaną - trochę jak "niewylizane" portrety Witkacego.
Dość intymna opowieść, bez żadnych zbędnych podtekstów.