Koci detektyw

Tłumaczenie: Joanna Sobolewska
Wydawnictwo: Galaktyka
978-83-89896-84-1
wychowanie zwierząt, etologia,

Niezwykle interesująca książka o tym, jak zrozumieć kocie zachowanie. Opisane przez znaną „kocią psycholog” rozmaite przypadki niepożądanych zachowań kotów, ich diagnozy i sposoby leczenia pozwolą każdemu miłośnikowi tych zwierząt lepiej poznać swego przyjaciela. Ta cenna na księgarskim rynku pozycja ma za zadanie pomóc opiekunom kotów szczególnie wówczas, gdy kocie problemy wydają się trudne lub wręcz niemożliwe do rozwiązania. Gorąco polecam.
Wojciech – Albert Kurkowski, redaktor naczelny miesięcznika KOT

EKSPERCI POLECAJĄ:
Znajomość kociej psychiki w porównaniu ze znajomością psiej natury jest niestety niewielka. Wiele nieprawdziwych opinii na temat kotów psuje kocio-ludzkie relacje. Poza tym ludzie poświęcają kotom zbyt mało czasu, wychodząc z założenia (także fałszywego), że kot jest samotnikiem i najlepiej poradzi sobie sam. Dzięki książkom, takim jak „Koci detektyw”, pisanym przez znawców kociej natury, można uniknąć nieporozumień i kłopotów w kocio-ludzkich związkach. Autorka słusznie zauważa, że opieka nad zwierzęciem ma być przyjemnością dla obu stron a podstawą sukcesu w wychowaniu kota jest pozwolenie mu na bycie po prostu kotem. Nie zgadzam się z autorką tylko w przypadku żywienia kotów. Moim zdaniem sucha karma to nie wszystko, a kot powinien dostawać bardzo urozmaicone jedzenie.
Książkę polecam wszystkim tym, którzy pragną poznać lepiej kocie charaktery.
lek. wet. Dorota Sumińska

źródło opisu: Galaktyka, 2007

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

mantra | 2011-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Pomocna książka, złożona z anegdot i diagnostycznych pytań, ułatwiająca właścicielom problematycznych kotów znaleźć rozwiązanie i jednocześnie - móc poznać nieco charakter i motywacje zachowań kota.

Autorka odczarowuje wiele mitów jak "złośliwe sikanie" czy "obrażanie się" zwierzęcia. Warto zajrzeć gdy ma się problem z pupilem lub po to, by nieco więcej dowiedzieć się o kociej braci :)

| 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, 04. 2014
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Typowy poradnik dla miłośników kotów, którzy mają problemy z pupilami na tle psychologicznym. Książka zawiera szereg niezbędnych rad, w razie gdyby nasz kotek miał kłopoty behawioralne.

Makila | 2016-11-02
Patka | 2016-05-02