Dwór pod Czerwonymi Makami

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dwór, maki, czerwone, paczkowski, andrzej
literatura piękna

Wanda jest bardzo zżyta ze swoją matką. Nie odstępuje jej ani na krok, zaś matka pewnego dnia obiecuje małej, że nigdy jej nie opuści. Dwór pod Czerwonymi Makami to siedziba rodowa Różewskich, w którym rodzą się i umierają pokolenia. Niestety z braku pieniędzy dom coraz bardziej podupada, a na dodatek w powietrzu wyczuć można zbliżającą się, aczkolwiek odległą jeszcze, wojnę. Tymczasem w...

Tymczasem w dworze dochodzi do dramatycznych wydarzeń: ojciec pije i utrzymuje związek ze służącą, zaś matka zapada na nieuleczalną chorobę. Świat Wandy zaczyna się burzyć. Za jakiś czas już nic nie będzie takie jak dotychczas. Nadchodzą wielkie zmiany i to niekoniecznie te dobre.

Niespodziewanie los zaprowadzi Wandę do Wodzisławia Śląskiego, gdzie spotka miłość swojego życia. Czy jednak takie uczucie może trwać wiecznie i czy mamy pewność, że kochana osoba pozostanie z nami na zawsze?

Dwór pod Czerwonymi Makami to opowieść o silnej kobiecie, na której duszy strata najbliższych wyryła głębokie ślady. Walka o najbliższych, o przetrwanie i utrzymanie rodowej siedziby stanie się jej życiowym celem.

źródło opisu: https://www.e-bookowo.pl/proza/dwor-pod-czerwonymi-makami.html

źródło okładki: https://www.e-bookowo.pl/proza/dwor-pod-czerwonymi-makami.html

Biblioteczka Rudej | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

To moje pierwsze spotkanie z autorem i...ostatnie.Z opisu wynika wielkie wow, a z treści jak to mawia młodsze pokolenie d... nie urywa.Przynajmniej mnie nie urwało.Autor Boga odmienia przez wszystkie przypadki i osoby,a ojciec głównej bohaterki sypia z służąca, mało plodzi jej dziecko,a poród odbiera matka:)skomplikowane???Cóż.....nie mnie komentować zamysł autora i jeszcze te koszmarne literówki, które ja ślepa widzę:( masakra