komiks
komiksy
GiP

Portal. Krew i Mgła to webkomiks łączący wątki magicznej opowieści ze steampunkiem. Zamiast czytać skrót, możesz go po prostu obejrzeć. Jego akcja dzieje się w mieście, w ciągu jednej nocy, pełnej makabrycznych i tajemniczych zdarzeń, okraszonych magią i tajemnicą. Poradzić sobie z nimi musi STRAŻNIK, przybywający z innego świata, by zamknąć otwarty przez kogoś Portal...

Jego akcja dzieje się w mieście, w ciągu jednej nocy, pełnej makabrycznych i tajemniczych zdarzeń, okraszonych magią i tajemnicą. Poradzić sobie z nimi musi STRAŻNIK, przybywający z innego świata, by zamknąć otwarty przez kogoś Portal międzywymiarowy.

Ścigając po mrocznych ulicach istoty, które przedostały się do naszego świata STRAŻNIK staje się świadkiem i uczestnikiem niezwykłych wydarzeń, mogących mieć wpływ na całość jego świata (KRAINY ULTAR), oraz przewartościować sposób widzenia otaczającej go rzeczywistosci.

Świat przedstawiony w tym tomie pełen jest nadprzyrodzonych zjawisk, mających miejsce po otwarciu PORTALU, zjawisk łączących się z pałacowymi intrygami, królobójcami i tajemniczymi uciekinierami do naszego świata.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/portal/1

źródło okładki: http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/portal/1/okladka-600.jpg

Wkp | 2015-10-17

BRUTALNOŚĆ I DZIECIĘCA NIEWINNOŚĆ

Kolejna z propozycji wydawnictwa Gindie to tym razem połączenie urban fantasy, horroru i nuty SF otwierających zapowiadający się całkiem przyjemnie cykl.

Piątkowej nocy, w okolicy ulicy Krokodyli, pojawia się portal. Świadkiem i narratorem staje się czarny kot. Przez portal, przez który z innego świata przedostały się także dużo mniej przyjemne postacie, przechodzi Strażnik, który sprawą całą musi się zająć. Tymczasem Mgła, kobieta za wszystko odpowiedzialna, stara się umknąć pogoni, szczególnie, że na jej tropie jest nie tylko wspomniany już strażnik, ale także dwa psychopatyczne potwory jakby żywcem wyjęte z wiktoriańskiej Anglii, które zaczynają swoje polowanie…
Czemu Mgła uciekła? Czemu jest ścigana? I co z tym wszystkim ma wspólnego kobieta z naszego świata, którą straciła dziecko?

Nie na wszystkie pytania dostaniemy odpowiedzi, w końcu to dopiero pierwszy tom, ale na pewno warto jest po tę dość nietypową pozycję sięgnąć. Cóż tu jest...