Lot Komety

Cykl: Kometa i ja (tom 2)
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
6,53 (1912 ocen i 93 opinie) Zobacz oceny
narkotyki, sekta, rozpad rodziny,
Lusiek137

Po tragicznych doświadczeniach bohaterowie książki „Hera, moja miłość” starają się na nowo ułożyć sobie życie. Kometa, teraz Ala, zmieniła się nie do poznania. Przestała ćpać i zdała maturę. Ładnie ubrana, miła dla wszystkich, ma nadzieję, że Jacek znów będzie o nią zabiegał. Nikt nie wie, co kryje się za nowym wizerunkiem dziewczyny. Nikt się nie domyśla, że wstąpiła do Rodziny, niebezpiecznej sekty, wabiącej samotnych zagubionych ludzi obietnicą wyzwolenia ciała i duszy. Jacek wkrótce odkryje prawdę o Komecie, ale czy zdoła ją uratować, kiedy sam musi się zmierzyć z rozpadem rodziny?

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop Warszawa 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

mariusz | 2019-06-30
Przeczytana: 01 stycznia 2019

świetna książka

Agata | 2019-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2019

Z twórczością Anny Onichimowskiej spotkałam się już kilka lat temu, czytając "Hera moja miłość", która bardzo mi się spodobała. Odkąd dowiedziałam się, że książka ta ma swoją kontynuację, nie mogłam odpuścić sobie możliwości jej przeczytania. Stało się.

Pióro Anny Onichimowskiej jest dosyć specyficzne. Bardzo proste w odbiorze dla każdego czytelnika, raczej pozbawione górnolotnych treści, a zarazem niesamowicie wciągające i niosące za sobą jakąś tajemnicę. Mówią, że siła tkwi w prostocie i zdecydowanie to powiedzenie się w tej sytuacji odnajduje.

Jeżeli chodzi o treść- dostajemy kontynuację losów bohaterów poprzedniej części, choć nieco bardziej skupiamy się tu na tytułowej Komecie- dziewczynie, która z jednego piekła tak naprawdę weszła w kolejne. Bardzo ładnie wykreowała się sylwetka Jacka- młodego bohatera poprzedniej części tej serii. Jest to postać, której się kibicuje. Autorka przedstawia nam tę osobę jako silną, która pokonała swój nałóg, wybrała życie, jest świadoma jego...

paweł | 2018-11-05

Druga część powieści o losach państwa Niwickich. Grażyna z Kamilem są w separacji. Grażyna należy do sekty o nazwie Rodzina i wynajmuje im swój dom, Jacek stara się wyjść z nałogu narkotykowego, Kamil nadal jest alkoholikiem W pierwzej części cyklu umiera Michałek, młodszy syn Niwickich,

Czas akcji "Lotu komety" to dwa lata po wydarzeniach z pierwszej części cyklu ("Hera, moja miłość") Anny Onichimowskiej, w której poznajemy rodzinę Niwickich- wtedy jeszcze z Michałkiem oraz Kometę i jej siostrę Dorotę- w tej powieści rodzina dziewczyny przedstawiona jest dokładniej. Zarówno Kometa, jak i Jacek, każde na swój sposób, poradziło sobie z piekłem uzależnienia od narkotyków. O ile jednak Jacek studiuje i ma pasje, pomimo wielu zmian w jego życiu, Kometa- teraz po prostu Ala- znów popada w kłopoty. Związuje się z sektą, o której wie niewiele, ale czuje że ma wobec nich do spłacenia dług. Choć każde z dwojga głównych bohaterów żyje zupełnie inaczej, po pierwszym, przypadkowym spotkaniu nie mogą przestać o sobie myśleć... Jednak Kometa nie jest romantyczką, jej motto brzmi: "Nikt nie ma prawa mnie odpychać. To moja rola. Mnie trzeba kochać, trzymać za rękę i patrzeć mi w oczy. Ja mogę na to pozwolić albo nie." Jacek wydoroślał, już nie chce być wodzony za nos przez Kometę,...

Czaki | 2017-02-18

Kontunuacja przygód bohaterki "Hera moja miłość". O ile w pierwszym tomie w szczegółowy i dosadny sposób został opisany problem nałogu, tak w drugim tomie autorka skupiła się na kolejnym problemie- sektach.
Problem o którym również się dużo słyszy, ale większość twierdzi, że go nie dotyczy, bo mało kto potrafi się przyznać w chwili słabości do tego, że dał się wciągnąć "w te rzeczy".

dakotapink | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Książka pokazuje jakie są sekty jakie wydaja sie być dobre do czasu kiedy się mi nie przeciw stawisz.

Monia Pe_ | 2016-03-13

Kontynuacje książki "Hera moja miłość" a zarazem jej zakończenie okazało się być dla mnie miłym i pozytywnym zaskoczeniem. Książki wciągnęłam szybko, bo bardzo przyjemnie się je czyta. Autorka skupiając się na jednym z wielu odgałęzień "nastoletności" opisała to genialnie. Narkotyki dominowały przede wszystkim w pierwszej części cyklu. Dwie kolejne opowiadają o kłopotach, które były pozostałościami lekkiego życia na haju. Jacek związał się z Kometą, ta prowadzi podwójne, czy nawet potrójne życie. Rodzina Jacka się rozpada. Miśka już nie ma, matka dołącza do sekty, ojciec leczy się z alkoholizmu... to tak w skrócie.

RozwielitkaBogusia | 2016-01-02

Książka jest dobra dla osób 14-17 oraz dla amatorów czytania... Łatwo napisana, szybko się czyta... Tematyka? Bardzo kontrowersyjna dlatego zabierając się za nią postawiłabym sobie poprzeczkę trochę wyżej.

ajatakanieuczesana | 2015-08-13

Kontynuacja "Hera moja miłość". Bohaterowie Ci sami jednak problemy inne. Tym razem nie narkotyki, a sekta.
Napisana zwięźle, dobrze się czyta. Jak dla mnie obydwie części na podobnym poziomie. Można je przeczytać w różnych kolejnościach, ale najpierw polecam sięgnąć po "Hera moja miłość". Powiedziałabym, że książka jest idealna dla młodzieży do lat 15. Później staje się mniej dramatyczna, mniej przemawia do czytelnika.

Lidka | 2015-07-19

Jak to bywa druga część nigdy nie dorówna pierwszej. Dobrze się czyta