Australia. Wspomnienia wybrane. Melbourne i okolice

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Kucharski
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788364232060

Książka ta jest efektem podróży autorki do Australii, zapisem jej wrażeń i doświadczeń podczas 3-letniego pobytu w Melbourne i w stanie Victoria. Jest też wyrazem jej fascynacji tym niezwykle ciekawym krajem. Australia - wspomnienia wybrane. Melbourne i okolice odsłania przed Czytelnikiem piękno tego osobliwego kraju i ukazuje nieznane zakątki stanu Victoria. Autorka, poprzez precyzyjne...

Australia - wspomnienia wybrane. Melbourne i okolice odsłania przed Czytelnikiem piękno tego osobliwego kraju i ukazuje nieznane zakątki stanu Victoria. Autorka, poprzez precyzyjne opisy nacechowane dbałością o szczegóły, prowadzi Czytelnika w odległe, unikalne, nieraz trudno dostępne miejsca. Dzięki lekturze książki przenosimy się na kuszące plaże ze spektakularnymi formacjami skalnymi, w świat nigdzie więcej niespotykanych (endemicznych) zwierząt i wyjątkowych roślin, nad widowiskowe wodospady, w miejsca wydarzeń historycznych, a także w rejony, gdzie czas zatrzymał się w miejscu i gdzie Czytelnik może doświadczyć powrotu do przeszłości.

Lektura książki pozwoli Czytelnikowi zaznajomić się z obyczajami mieszkańców wielokulturowego Melbourne, poznać ich tradycje i religie, dowiedzieć się jak Australijczycy obchodzą święta, jak się bawią w czasie imprez kulturalnych i jakie fascynują ich sporty. Czytelnik dowie się też, jak wyglądają na przykład australijskie cmentarze, miejsca pochówku dla tak wielu narodowości i grup etnicznych, a także uzyska wiedzę o życiu i wierzeniach Aborygenów - rdzennych mieszkańców Australii.

Starannie prowadzona przez autorkę narracja, będąca wielowątkowym opisem doświadczonych zdarzeń, przybliża nam nie tylko elementy kulturowe, etniczne, narodowościowe, religijne i emigracyjne, ale także aspekty krajoznawczo-przyrodnicze, urbanistyczno-architektoniczne, rekreacyjno-sportowe i rozrywkowe oraz historyczne.
Ujmujące opisy uzupełnia ogromna ilość zdjęć będących zapisem niezwykłych miejsc i przeżytych doznań.

źródło opisu: http://www.oficynamjk.com.pl/nasza-oferta.html

źródło okładki: http://www.oficynamjk.com.pl/nasza-oferta.html

Wioleta Sadowska | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

"Wiem jedno, byłam tam szczęśliwa, a na to szczęście złożyło się wiele czynników: ładna pogoda, bliskość oceanu, błękitne niebo, przyroda na wyciągnięcie ręki, czyste ulice i zawsze uśmiechnięci ludzie".

Podróże kształcą. Wszystko bowiem, co zobaczymy na tym świecie, pozwala nam zdobywać nowe doświadczenia, uczyć się zrozumienia dla wielu kultur i przede wszystkim – rozwija nasze poglądy i zmienia przekonania. Niektórzy, przechowują wspomnienia ze swoich podróży jedynie we własnej głowie, inni tworzą albumy ze zdjęciami uwiecznionych chwil, a jeszcze inni oprócz tego postanawiają swoje wspomnienia spisać i wydać. Z takich właśnie zbiorów, czytelnik ma szansę wówczas wyłowić to, co ma dla niego największą wartość.

Ignea Orłow-Arczewska to Warszawianka urodzona w 1970 r., jest absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Wielka miłośniczka podróży i świata zwierząt, a w szczególności krainy kangurów. Autorka w latach 2010 – 2013 mieszkała w Melbourne w...