Punkt odniesienia

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Profesorek

Rok 1944: forsowanie Wisły gdzieś pod Puławami, polowy szpital za frontem, walki na Pomorzu Zachodnim - to przestrzeń, w której rozgrywa się powieść Zaleskiego. Wydaje się jednak, że wojna jest dla Autora jakby pretekstem dla ukazania wartości od niej niezależnych, uczucia przyjaźni i miłości, przyjaźni między mężczyznami i miłości między kobietą a mężczyzną. Jeden z tych związków przerywa nagle frontowa śmierć. Punkt odniesienia jest drugą po Jednej wojennej nocy z 1961r. powieścią Wiktora Zaleskiego opublikowaną przez naszą oficynę.

źródło opisu: okładka, Instytut Wydawniczy Pax, Warszawa 1989r.

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!