Flawed Love

Świetna książka na wieczór, wciąga i czyta się ją bardzo szybko. Minusem dla mnie jest to, że nie rozumiem jak Rainer mógł zapomnieć osobę, która ponoć była sensem jego życia i którą kochał. Pomijając to jest to naprawdę dobrze napisana książka 😉 polecam

To jest historia drugiej szansy, pokonania trudnych przeszkód i bycia z tym, z którym ma się być.
Rainer - przeżył absurdalnie ciężkie życie, a z powodu tych okoliczności jest bardzo zamknięty. Ma bardzo niewielu przyjaciół i nigdy nie miał związku. Jego oddanie Pippie sprawiło, że chciałam go kopnąć w tyłek.
Emy/Mali - ponownie po 10 latach wchodzi w Jego życie nieoczekiwanie, tylko jest jeden problem. On jej nie pamięta.

Emy/Mali - ponownie po 10 latach wchodzi w Jego życie...

Książka bardzo szybko mnie zainteresowała i wciągnęła. Jest napisana z dwóch perspektyw- teraźniejszość i przeszłość. Rainer i Emelie są najlepszymi przyjaciółmi, których z z czasem połączyła miłość. Jednak pod koniec szkoły Rainer znika i dziewczyna pozostaje ze złamanym sercem. Po 10 latach gdy dowiaduje się ze jej ukochany wrodził do miasta udaje się do jego baru. Niestety Rainer jej nie poznaje przez co dziewczyna ponownie się załamuje. Postanawia nie mówić mu kim jest, jednak chłopaka coś przyciąga do dziewczyny. Szkoda mi było Emelie gdy widziała jak Rainer wzdycha do innej i biega za nią. Jednak w porę sie opamiętał. Polecam :)

W opinii możliwe SPOILERY!

Emalie i Rainer byli najlepszymi przyjaciółmi za czasów dzieciństwa i w latach nastoletnich. Razem psocili, razem przeżywali swoje wzloty i upadki.
Mali pochodziła z dobrego domu, ale miała styl chłopczycy i ukrywała swoją urodę.
Rainer był tym niekrzesanym, niegrzecznym chłopcem, którego ojciec był agresywnym alkoholikiem a matki nie było.
Mali przeżyła z Rainerem swoje pierwsze razy, zakochała się w nim, wydawało się, że on też darzy ją uczuciami, a potem Rainer zniknął.

Po dziesięciu latach Mali dowiaduje się, ze Rainer wrócił do miasta. Idzie do baru, w którym wie, że go spotka, ale były przyjaciel i miłość jej nie rozpoznaje. Zrozpaczona dziewczyna wdaje się z nim w romans, aby z odrobiną szczęścia dowiedzieć się co wydarzyło się w życiu jej przyjaciela, który jest teraz tak odmieniony.

Prawda może zaskoczyć i być bolesna.

Poniżej 100% SPOILERY!

Lubię w książkach taki motyw "drugich szans" albo "utraceni i połączeni na nowo".
"Flawed Love" jest raczej średnią książka tego typu, ale czytało się ją przyjemnie.

Rainer z powodu długu ojca przeszedł przez piekło, sprzedany jako niewolnik by spłacić baronowi narkotykowemu to co mu się należało.
Mali głęboko zakochana w chłopcu z młodości nie mogła zapomnieć o przyjacielu, a kiedy on po latach nawet jej nie rozpoznał to było jak sztylet wbity w jej serce.
Jednak połączenie jakie mieli przed laty było na tyle mocne, że Rainer mimo częściowej utraty pamięci czuje niezwykłe przyciąganie i więź z kobietą, której przecież "nie zna".
Dodatkowym problemem jest to, że Rainer obecnie jest zakochany w swojej drugiej, "nowej" przyjaciółce. Rainer czuje w swojej głowie prawdziwy chaos, bo jak na faceta, który się nie wiąże staje przed decyzjami i wyborami, które ukształtują jego życie a także wpłyną na życie Emalie.

Ciężko mi jakoś jednoznacznie ocenić tę książkę i zachowania bohaterów. No biorąc pod uwagę to przez co przeszedł nasz bohater można zrozumieć jego wahania, jego rozdarcie między Pippą a Emalie, ale z drugiej strony było to też irytujące w niektórych momentach. Bardzo dziwnie czasami traktował Mali. Naprawdę do ostatniej chwili nie byłam przekonana czy on tak z czystego serca kocha Emalie... wiem, że niby były to uczucia prawdziwe, ale no nie były dla mnie tak przekonujące jak być powinny.
Uczucie Emalie jak najbardziej szczere, chociaż też czasami jakby brakowało jej wyrozumiałości i cierpliwości dla Rainera, nawet jeśli znała jego przeszłość. Ja rozumiem, że ona przechodziła przez traumę widząc to jak zachowuje się Rainer, no ale facet naprawdę doświadczył ciężkiego g.wna...

W ogóle dziwna trochę ta relacja Pippy z Rainerem, Pippa zazdrosna o Rainera, Rainer o Pippę, a Pippa przecież zakochana i w związku z innym facetem. Rozumiem, że połączyła ich tragedia i tylko oni tak naprawdę rozumieli przez co przeszli, ale ogólnie ich uczucia do siebie były strasznie niezdefiniowane i dezorientujące.

Przechodząc do sedna - książka całkiem przyjemna, czytało się ją błyskawicznie, ale jak na tego typu historię i potencjał mogła być ona dużo lepsza. Jednak ogólnie mimo tego mojego standardowego narzekania to naprawdę w sumie mimo wszystko miło spędzony czas. Taki odstresowywacz w sumie :)

W opinii możliwe SPOILERY!

Mali...

Gdybym miała tę książkę w wersji papierowej, to przysięgam, wyrzuciłabym ją przez okno. Tak bardzo mnie wszyscy irytowali, agrh! Rozumiałam jeszcze Rainer'a i Emalie, ale Pippa zachowała się trochę jak egoistka. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastko. Mimo wszystko historia była całkiem, całkiem, chociaż autorka mogła ją bardziej dopracować i rozwinąć niektóre wątki.

Książka dużo ciekawsza niż pierwsza. Jest miłość, rozczarowanie, strach, zadziorność ... ale jest jedno ale ;) Autorka mogła bardziej opisać korelację Rainera z Pippą, jego uwięzienie ...
Ale tak czy inaczej książeczka naprawdę warta przeczytania ... wręcz na raz (trochę krótka) :D

Emalie i Rainer przyjaźnili się od dziecka,ich przyjaźń była silna i bezgraniczna.Ona wywodziła się z majętnej rodziny on zaś mieszkał kilka domów od niej z ojcem,który całkowicie poświęcił się używkom. Z biegiem czasu ich przyjaźń przeistoczyła się w miłość jaką mogli sobie tylko wymarzyć.Byli dla siebie wszystkim i byli nierozłączni.Wydawałoby się,że ich uczucie jest na zawsze,że przetrwa wszystko,jednak śmierć ojca Rainer zmieniła wszystko…

W wielu dwudziestu lat chłopak zniknął z życia Emalie a dziewczyna nie potrafiła o nim zapomnieć.Bo czy można zapomnieć o pierwszej miłości? Czy można wyrzucić z pamięci wiele najwspanialszych chwil swojego życia?

Minęło dziesięć lat i nagle Rainer wrócił do rodzinnego miasta.Tylko to już nie jest ten sam chłopak co kiedyś.Ten mężczyzna jest zabójczo przystojny ,cichy a z zachowania nie przypomina dawnego Rainera.I nie pamięta Emalie.

Gdy dziewczyna wchodzi do jego baru nie spodziewa się,że jej serce po raz kolejny zostanie złamane przez tego samego faceta.Jedyny chłopak,którego kochała patrzy w jej oczy i niczego nie widzi.Dlatego Mali postanowiła trzymać go w niewiedzy i pozwalała mu wierzyć,że jest tylko dziewczyną,która weszła do jego baru.

Bella Jewel po raz kolejny dała nam się poznać z dobrej strony.Napisała historię o utraconej miłości i nadziei na jej odzyskanie.Pokazała,że człowiek może się podnieść z każdego trudnego przeżycia,że miłość wzmacnia.

Autorka po raz kolejny zastosowała naprzemienny tryb narracji,dając nam wgląd nie tylko w teraźniejsze wydarzenia ale również w przeszłość bohaterów co pozwala zrozumieć Emalie.

Książkę czyta się szybko,jest to lektura na jeden wieczór .Niestety żadna z książek tej autorki nie została jeszcze wydana w Polsce ale mam nadzieję,że to się zmieni.

Tutaj mamy taką samą sytuację, jak w poprzedniej części, co stwierdzam, nie jest w ogóle korzystne. Nie byłam w stanie skoncentrować się i wczuć w jeden wątek, bo musiałam swoją uwagę podzielić na dwa. Ale muszę przyznać, że historia była bardzo ciekawa, chociaż bohaterowie nieco wkurzający, jak to się zdarza w większości książek...

Rainer i Emalie przyjaznili sie od dziecka, gdy byli starsi polaczylo ich cos wiecej, az nagle w wielku 20 lat Rainer znika bez slowa. Emalie probuje ruszyc dalej jednak ciagle o nim mysli i go kocha. Po 10 latach on pojawia sie w miescie, otwiera swoj bar, Emalie wybiera sie tam pelna nadziei jednak po pierwszym spotkaniu okazuje sie, ze on jej kompletnie nie pamieta. Miedzy nimi czuc jednak chemie, laczy ich goracy seks ale Rainer jest zakochany w innej kobiecie. Ksiazka jest pisana z dwoch perspektyw: teraz i kilkanascie lat wczesniej, i szczerze to Emalie bardziej lubilam jako nastolatke niz w chwili obecnej. Od poczatku mi sie nie podobalo, ze nie powiedziala Rainerowi kim jest i co ich kiedys laczylo tym bardziej, ze on jej sie przyznal, ze stracil pamiec i niewiele pamieta.
Calosc bardzo fajnie sie czytalo, Rainer byl bardzo denerwujacy ze swoja obsesja na punkcie Pippy ale w koncu zrozumial, ktora kobieta jest dla niego najwazniejsza, polecam.

Książka ciekawa i bardzo dobrze się czytało. Rainera i Emalie będąc nastolatkami byli najlepszymi przyjaciółmi, a z czasem nawet czymś więcej... Niestety długi jego ojca rozdzieliły ich na kilkanaście lat. Później Rai wraca do miasta i Mali postanawia go zobaczyć. Niestety on jej nie poznaje, a ona nie mówi kim jest. Rainer i Em spotykają się ze sobą... Przeżywają dużo wzlotów i upadków w drodze do szczęśliwego zakończenia. Rainer niestety momentami bardzo mnie denerwował, gdyż na każdym kroku biegł na ratunek Pipie... Rozumiem ich przywiązanie gdyż przeżyli razem wiele. Jednak nie zmienia to faktu jak bardzo przykre to było Mali... Niestety musiał się zdarzyć wypadek żeby Rai się otrząsnął z zauroczenia do Pippy.

• Romans
  • 2017