Japonia. Zielony przewodnik

Wydawnictwo: Helion
9788328319073
michelin
Ginko

Europejczycy postrzegają Japonię jako najbliższy im kraj Dalekiego Wschodu. Podziwiają ją za doskonałe produkty i usługi, twórczość artystyczną, działalność technologiczną i naukową. Daleka czy bliska, Japonia jest krajem niezwykle oryginalnym, co nierozerwalnie wiąże się z panującą tu religią. Turystów fascynują kontrasty: krajobrazów archipelagu oraz tempa i stylu życia wyspiarzy.

źródło opisu: http://helion.pl/

źródło okładki: http://helion.pl/

dobrerecenzje | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Czy Japonia ostatnimi czasy nie została przypadkiem zapomniana pod względami turystycznymi? Czy jej miejsca nie zajęły Chiny? Coraz więcej faktów niestety przejawia za tym, że właśnie tak się stało. Szkoda, ale nie załamujmy się. Czas to zmienić.
Dziś pragnę Wam przybliżyć typowy przewodnik, lecz zarazem trochę inny.
Do tej pory spotykałam się z przewodnikami, które ku mojemu niezadowoleniu miały zdjęcia, lecz czarnobiałe. Tutaj jest całkiem inaczej. Fotografie wydrukowane na papierze kredowym są barwne i przepiękne. Już kiedy oglądamy obrazki chcemy wybrać się do tego kraju choćby po to, aby zobaczyć na żywo te krajobrazy. Kraj kwitnącej wiśni….Samej marzy mi się taka podróż.
Japonia to spotkanie nie tylko z inną przyrodą, ale także z inną kulturą, z innym budownictwem czy z inną religią. Co do religii, to przewodnik podaje, że Japończycy nie są szczególnie religijni, ale nikt tam nie żyje w grzechu, a urodzeń poza małżeństwami jest niespełna 1 %. Cóż, wszystko wyglądałoby dobrze...