Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

W celu sprawnego i szybkiego działania serwisu, zapewnienia wygody podczas jego przeglądania, dostosowywania funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych oraz reklamowych, używamy informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Sedinum. Wiadomość z podziemi

Wydawnictwo: Muza
7,47 (331 ocen i 94 opinie) Zobacz oceny
10
38
9
44
8
90
7
79
6
47
5
21
4
5
3
5
2
1
1
1
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788328701120
liczba stron
800
język
polski
dodała
karollllllla

W spokojny, piątkowy wieczór, w samym centrum miasta zapada się parking podziemny niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, w których od końca wojny stoi wrak niemieckiej, wojskowej ciężarówki. Za, podziurawioną kulami szybą szoferki tkwi trup kierowcy, a na pace znajduje się ładunek, który wywraca do góry nogami spokojne życie kilku osób – architekta,...

W spokojny, piątkowy wieczór, w samym centrum miasta zapada się parking podziemny niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, w których od końca wojny stoi wrak niemieckiej, wojskowej ciężarówki. Za, podziurawioną kulami szybą szoferki tkwi trup kierowcy, a na pace znajduje się ładunek, który wywraca do góry nogami spokojne życie kilku osób – architekta, który musiał się tutaj znaleźć z racji pełnionej funkcji, dziennikarki, która, zostając po godzinach w redakcji, mimowolnie stała się uczestniczką wydarzeń oraz potomka starej, pomorskiej rodziny, który na wieść o katastrofie przybywa do miasta swoich przodków.
Ścieżki trojga nieznajomych łączy, niewinna początkowo, misja odkrycia tożsamości nieboszczyka. Okoliczności zaczynają się jednak coraz bardziej komplikować, a pojawiające się nowe pytania zmuszają ich do zagłębienia się w trudnej i pogmatwanej historii miasta i poszukiwania okruchów wydarzeń sprzed wielu wieków.
Dopóki jedynymi problemami, które mają na głowie są demoniczna była żona, nadopiekuńcza matka czy wścibski szef nie jest tak źle. Gdy w lochach znajduje się jednak kolejny nieboszczyk, sprawy przybierają poważniejszy obrót. Na scenę wchodzą tajemniczy prześladowcy, a w tle pojawia się nazistowska tajemnica, w którą zamieszany był Werwolf.
Tymczasem, na krystalicznie czyste od tygodni niebo zaczynają ściągać coraz ciemniejsze chmury.
Do miasta zbliża się burza, jakiej bardzo dawno tutaj nie było…

 

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 385
Donna | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Mówią, że Szczecin to piękne miasto z niesamowitą historią. Dopiero podczas lektury "Sedinum. Wiadomość z podziemi" Leszka Hermana przekonałam się dlaczego.

W centrum Szczecina zapada się nowo wybudowany wieżowiec. Architekt, który pojawia się kilka minut po katastrofie, schodzi do piwnic budynku, gdzie odkrywa niemiecką ciężarówkę wojenną, a w niej trupa. W samochodzie znajduje również zabytkową skrzynię, która zwraca uwagę nie tylko mieszkańców Szczecina, ale również pewnego Niemca, którego historia rodzinna jest związana z martwym mężczyzną. Całą sprawą zainteresowała się również prasa.

Mimo ośmiuset stron debiut Leszka Hermana czyta się z przyjemnością. Przepełniona historią i zagadką powieść intryguje, bawi, a jednocześnie przeraża. Atutem książki jest jej grubość, która z początku może przerażać. Z czasem jednak łatwo się przekonać, że tak genialnie skonstruowanej fabuły nie można skrócić w żaden sposób.

Z racji tego, że "Sedinum" to debiut, sama powieść wymaga kilku drobnych poprawek. Głównie dlatego, że fabuła w kilku miejscach zgrzyta i trudno znaleźć logiczne wyjaśnienie danej sytuacji w późniejszych scenach. Są to jednak małe mankamenty, które w żadnym wypadku nie odbierają przyjemności z czytania.

Uwielbiam bohaterów wykreowanych przez Hermana. Rzadko się zdarza, aby jakaś postać mnie porwała swoim charakterem - a tutaj zdarzyło się to dwukrotnie. Paulina, Igor i Johann skradli wszystkie dobre momenty tej powieści i nie sposób jest ich polubić. Tworzą świetny zespół, dobrze się rozumieją.

Podsumowując, "Sedinum. Wiadomość z podziemi" to książka, która z pewnością spodoba się czytelnikom uwielbiającym tajemnice, zagadki, ale jednocześnie akcję. Rozwijająca się powoli fabuła nie pozwala się oderwać i chociaż na chwilę zapomnieć o tym, z czym zmagają się bohaterowie. "Sedinum" to także powieść dla fanów Dana Browna i Steve'a Berry'ego, których sensacje są niesamowite. Może i książkę czyta się długo, ale jest tego zdecydowanie warta.

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Sprawiedliwość

Książka jest spojrzeniem Michaela Sandela na zagadnienie sprawiedliwości w kontekście nurtów filozoficznych począwszy od czasów starożytnych (Arysto...

zgłoś błąd zgłoś błąd