Gamedec. Obrazki z Imperium. Część 2

Cykl: Gamedec (tom 5.2) | Seria: Horyzonty zdarzeń
Wydawnictwo: Rebis
Gamedec. Obrazki z Imperium. Część 2
EIGHT

Torkil Aymore powraca! Marcin Przybyłek zasila serię "Horyzonty zdarzeń" kolejnym tomem przygód Gamedeca Po Drugiej Wojnie z Thirami w WayEmpire nastały Czasy Szczęśliwości. Ludzkość kontroluje ImBu - cyfrowy byt będący połączeniem programu Budda i wirtualnej reprezentacji Imperatora Gorgona Nemezjusa Ezry. Realną władzę sprawują Błogosławieni - Ranowie wyznaczeni przez ImBu. Na tym...

Na tym nieskazitelnym obrazie pojawiają się jednak rysy: na jednej z planet wybucha epidemia, anarchista Han Fierce postanawia zamordować Rana, silniki pancerników otaczających Łzę Cheronei przestają działać, a Whale - statki cywilizacji, która współistnieje z WayEmpire - otwierają ogień do tajemniczej obcej floty.

Tymczasem Torkil Aymore odkrywa kult kobiety, która każe się nazywać Imperatorką i chce dzielić władzę z ImBu. Imperatorka twierdzi, że tylko ona może uratować ludzkość...

Biorąc do ręki kolejny tom przygód Gamedeca, aż chciałoby się krzyknąć: »Torkil Aymore powraca!« - Katedra.nast.pl ("Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw")Stworzony przez Przybyłka świat jest niesamowity. - Esensja.stopklatka.pl ("Gamedec. Zabaweczki. Sztorm")

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...(?)

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Bogusław Bożek | 2019-09-14
Przeczytana: 13 września 2019

Wybucha nierówna wojna gdzie przeciwnik ma przewagę. Oby wygrać trzeba poznać kim on jest, a odpowiedź jest niezwykle zaskakująca. Wygląda również na to ze wojna będzie toczona na dwa fronty. Torkil musi wybrać mniejsze zło i zawrzeć niepewny sojusz który może dać szansę na wygraną.
Poświęcając prawie wszystko, planety, życia ludzi i samego siebie, Torkil dąży do zwycięstwa, podczas gdy jedno jego wcielenie rozwiązuje zagadkę życia bliskiej mu osoby, a drugie dysponując mocami z innego wymiaru stara sie go ochronić dostatecznie długo aby pokonał samego diabła.
Mamy w powieści wiele ciekawych wątków, momentów wesołych, przerażających i wyciskających łzy.
Z drugiej strony znów mamy przeładowane epickością i mistyka opisy bitew. Bohatera który na zawołanie może stać się prawie bogiem. Sprowadzającego umarłych z zaświatów.
Niestety z książki na książkę ten cykl jest coraz słabszy. Szkoda byłoby go ostatecznie zniszczyć jakaś kontynuacją.

Hari_Seldon | 2019-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2019

Starcie z nieoczekiwanym wrogiem. Bohaterowie muszą łączyć siły z dotychczasowymi przeciwnikami, by powstrzymać najeźdźców. W tym samym czasie uwięziony w talizmanie Torkil musi odkryć tajemnicę przeszłości swojej ukochanej.

Dużą część powieści stanowią opisy bitw. Pokazane tu jest jak różnorodna technologia jest używana w trakcie walki. Nawet co jakiś czas odkrywane są nowe właściwości broni. Jednakże w pewnym momencie robi się trochę tego za dużo i kolejne sekwencje walki zamiast zachwycać mnie osobiście zaczęły nużyć.

Nie do końca też usatysfakcjonowało mnie ujawnienie czym tak naprawdę są najeźdźcy. Spodziewałem się czegoś naprawdę obcego i pomysłowego. Zamiast tego dostałem bardzo przyziemne, żeby nie powiedzieć groteskowe istoty, które jednak w swoim funkcjonowaniu nawiązują do ziemskich religii. Odnoszę wrażenie, że tutaj autor poszedł bardziej w fantasy niż w science-fiction.

Dobrze zostały za to nakreślone relacje między bohaterami. Stykają się tu postacie o różnych...

huma22 | 2019-04-30
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 29 kwietnia 2019

Po zakończeniu całego cyklu Gamedeca mogę stwierdzić z całą stanowczością, że autor jest mistrzowskim kreatorem światów. Przez cały cykl budował coś ogromnego, co swoją złożonością, głębią i bardzo mocnymi podstawami, w moim odczuciu przebija te wychwalane klasyki Tolkiena, Jordana czy Herberta. Po prostu majstersztyk. Mam szczerą nadzieję, że świat Torkila nie zostanie porzucony, a kolejne jego przygody dostarczą jeszcze mocniejszych wrażeń i momentów zadumy nad rodzajem ludzkim.

książek: 2019
Efemeryda | 2019-02-12
Przeczytana: 22 listopada 2018

Niezłe zwieńczenie serii. Mniejszy stopień komplikacji dzięki czemu bardziej zrozumiały bez zaglądania do "słowniczka", stanowiącego tak pi razy oko połowę tomu.
Czuję przesycenie serią i cieszę się, że to już ostatni.
Niemniej czyta się przyjemnie.

Tomasz Andrzejewski | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

Zaskakująca kontynuacja części 1. Epicka walka i tony przekleństw od wyewoluowanych istot ludzkich. Bardzo brutalny temat analizy wspomnień nie pasował mi z początku do tonu opowieści, który wykształcił się w ciągu 7 poprzednich książek, ale finalnie broni się jako element całokształtu. Wyśmienita lektura, znakomita rozrywka. Wpadłem w świat Gamedeca jak śliwka w kompot i ciągle nabieram smaku na więcej.

Łukasz | 2017-11-08
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, Polskie
Przeczytana: 08 listopada 2017

Skończyłem to wreszczcie, hmm... po ciekawym zakończeniu pierwszego tomu byłem naprawdę zainteresowany jak to się zakończy niby całkiem spoko, ale przez cały czas czytania pierwszego i drugiego tomu, miałem wrażenie że to jest to samo co było we wcześniejszych częściach, tylko z jeszcze większym rozmachem.

PanHeT | 2017-04-05

Bardzo mi się spodobała wizja przyszłości, która zalicza się do jednej z najbardziej oryginalnych kreacji, jakie powstały w Polskiej SF. Aczkolwiek wiele rozwiązań autor nieświadomie skopiował z "Dalekich szlaków" Sniegowa.
Można czytać bez znajomości poprzednich części cyklu. Początkowo jest chaos, ale "nowicjusze" szybko otrzymują wszelkie wyjaśnienia. Wiele wątków zdaje się nie przystawać do siebie, jednak powoli zaczynają łączyć, aby w drugim tomie stać się jedna historią o wielu aspektach. Tom drugi zdecydowanie lepszy od pierwszego - trzyma w napięciu od samego początku do nieco dziwacznego zakończenia.

Edyta Zielińska | 2016-10-06
Przeczytana: 12 marca 2017

Czekam na więcej!

Beata | 2016-03-11
Przeczytana: 03 marca 2016

(...) wydawałoby się, że powieściowy świat jest prawdziwym rajem. Wolność osobista jest faktem, nie ma potrzeby świadczenia pracy (w istocie przeważająca większość obywateli nie pracuje), dobra materialne i żywność dostępne są za darmo. Struktura społeczna jest płaska, punkty do prestiżu dolicza się nie dzięki zgromadzonemu majątkowi, lecz umiejętnościom czy kreatywności. No i, co najważniejsze, nie ma w tym świecie polityków.

Zapraszam do lektury całego tekstu:

Kamil | 2016-02-02

Najlepsza seria polskiej sci-fi