Sprawa majora Jerzego Sosnowskiego w świetle dokumentów analitycznych Oddziału II i zeznań Franza Pfeifera

Wydawnictwo: Demart
historia
Tomasz

W latach 30. XX wieku major Jerzy Sosnowski brylował na niemieckich salonach, dokonywał miłosnych podbojów godnych wielkich amantów przedwojennego kina i zbierał informacje wywiadowcze. Początkowo jego wielkie zasługi cieszyły zwierzchników, z czasem misterna gra zaczęła budzić coraz więcej podejrzeń i to zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej. Aresztowanie w Niemczech, wymiana agentów, więzienie i niejasne dalsze losy, w tym związki z Sowietami, po wybuchu II wojny światowej spowodowały, że trudno ocenić jego działalność. Są tacy, którzy wierzą, że był prawdziwym asem polskiego wywiadu, są też wątpiący w jego lojalność. W tej książce czytelnik znajdzie wiele dokumentów i może sam zabawić się w detektywa.

źródło opisu: www.demart.com.pl

źródło okładki: www.demart.com.pl