Kartki na wietrze

Wydawnictwo: Świat Książki
Papeles en el viento
literatura piękna
Ag2S

Alejandro nie żyje. Jego brat i przyjaciele, zgrana paczka od czasów dzieciństwa, ledwie mają czas na żałobę. Martwią się losem Guadalupe, córki Alejandra. Chcą obdarzyć ją całą miłością, jaką czuli do jej ojca, i zapewnić dziewczynce bezpieczną przyszłość. Tyle że brakuje im pieniędzy. Alejandro zainwestował wszystkie oszczędności w kupno pewnego piłkarza,bardzo obiecującego młodzieńca, który teraz gra w trzeciorzędnym klubie w interiorze. A trzysta tysięcy dolarów, które kosztował, szybko wyparowuje.Jak sprzedać napastnika, który nie strzela goli? Jak radzić sobie w świecie, którego reguł się nie zna? Jak ocalić przyjaźń, gdy porażki stopniowo podkopują jej fundamenty? Fernando, Mauricio i Rusek, by osiągnąć swój cel, niemal po omacku podejmą szereg prób zrodzonych ze sprytu, niewiedzy, bezradności i natchnienia.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Ajillas | 2018-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2018

Książka lekka i przyjemna. Może nie jest porywająca, ale idealna do oderwania się od codziennej, szarej rzeczywistości. Polecam, jeśli ktoś ma kryzys dotyczący trudny wyborów i przyjaźni ;)

romeo | 2017-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2017

Książka bez znaków szczególnych, można ją przeczytać, można też tego nie robić i nic nadzwyczajnego się nie stanie. Bo i lektura jest strawna, choć nie towarzyszą jej jakieś niezwykłe smaki.Emocji wywołuje niewiele, pewien podziw budzi wierna przyjaźń, jaką trzej bohaterowie żywią wobec zmarłego Alejandra, starając się zabezpieczyć przyszłość jego jedynej córce. Powieść zbudowana jest jakby z dwóch nurtów, w pierwszym widzimy teraźniejszość, gdzie cała paczka kombinuje jak koń pod górę, by odzyskać dla Guadalupe pieniądze jej ojca, tak kiepsko zainwestowane w słabego piłkarza, w drugim przedśmiertny czas Alejandra, szczególnie jego mało błyskotliwe dialogi z przyjaciółmi, choć może w tym wypadku nie wypada domagać się błyskotliwości, bo tuż obok czai się Koścista Pani.
Reasumując, nie zachwyca, ale i nie odrzuca. No więc przeciętna czyli 5 gwiazdek.

Anna | 2017-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Szczerze przyznam, że na początku miałam poważne opory przed tą lekturą; tło głównego wątku książki niespecjalnie mnie interesuje, bowiem jest nim (tłem) piłka nożna i wokół niej wiele tu rozmów, dyskusji, przemyśleń. Jednak w powieści nie chodzi o futbol, o ligowe rozgrywki, ale o dużo ważniejsze sprawy, jak przyjaźń, lojalność, odpowiedzialność, chęć pomocy, poszanowanie pamięci.

Czterej przyjaciele, od najwcześniejszych lat dzielący się wszystkimi sprawami, kochający piłkę; dwaj bracia - Alejandro, zwany Małpą i Fernando oraz Mauricio i Daniel, noszący ksywę Rusek. Niemal fanatyczny wielbiciel futbolu - Małpa kupuje za całe swe oszczędności, pochodzące z odprawy po zwolnieniu ze szwajcarskiej firmy, kartę zawodniczą jednego z dobrze zapowiadających się argentyńskich piłkarzy, płacąc 300 tysięcy dolarów. Kiedy Alejandro umiera na raka jego przyjaciele postanawiają odzyskać te pieniądze i przeznaczyć je na zabezpieczenie przyszłości jego kilkuletniej córki Guadalupe. Ale brak...

uhuhu | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Pochwała przyjaźni, a przy okazji piłki nożnej. Piękne to było i bardzo przyjemnie się czytało. Polecam.

czytankianki | 2016-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Zgrabnie napisana powieść o męskiej przyjaźni i lojalności. Wartka akcja i zróżnicowani bohaterowie sprawiają, że książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem. A potem dość szybko o niej zapomina, niestety. Po autorze „Sekretu ich oczu” spodziewałam się czegoś bardziej mięsistego.