Tajemnica Jacoba

literatura młodzieżowa
Dom Wydawniczy Rafael
2015-10-01
2015-10-01

Beata Andrzejczuk jest autorką serii „Pamiętnik Nastolatki”, która opowiada o codziennym życiu głównej bohaterki - Natalii. Dalsze losy bohaterów są ukazane w książkach pt.: „Pamiętnik Nastolatki - Julia”. Kontynuacją obu serii są książki tej samej autorki pt: „Tajemnica Jacoba”.

Książka przedstawia dalsze losy Natalii Górskiej i jej męża - Maksyma. Dziewczyna skończyła trzeci rok studiów, a chłopak rozpoczął pracę. Gdy pewnego dnia Maksym obwieszcza ukochanej niezapowiedzianą wizytę jego znajomego, dziewczynę ogarnia niepokój. W ich domu zjawia się tajemniczy chłopak. Natalia pod nieobecność Maksyma spędza z Jacobem dużo czasu.

Od momentu pojawienia się gościa, młoda pani Górska zauważa niepokojące zmiany w swoim mieszkaniu. Czy Jacob ma jakiś związek z krzewem hortensji, który według Natalii nieustannie zmienia miejsce swojego położenia?

Czy chłopak zmieni coś w ich związku? Jaką tajemnicę skrywa młody mężczyzna? Kim jest Emily i Emma? Jaką rolę obie dziewczyny pełnią w życiu Jacoba?

Książka jest pełna zaskakujących zwrotów akcji. Czytając, możemy przenieść się w świat pełen wielkiej miłości. Beata Andrzejczuk przedstawia ludzkie problemy i ich rozwiązania. Powieść pisana jest prostym językiem. Książka odpowiednia jest dla osób w każdym wieku. Pełna jest uczuć i momentów, które mogą zaskakiwać.

Historia, którą przedstawiła nam autorka jest godna polecenia wszystkim, którzy lubią książki pełne zagadek.
Natalia, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Wszystkie poprzednie części bardzo mi się podobały.Z ciekawości, jak tylko znajdę na półce w bibliotece drugą część, to wypożyczam :) Z jednej jednak strony czytało się przyjemnie, chociaż fajnie jest się zastanowić nad sensem tej książki. No nie powiem, Jacob jest bardzo... interesującą postacią :) Powiem tylko jedno-czas, potrzeba go każdemu.

Długo wyczekiwałam całkowitego powrotu Natalii i Maksyma! PN Julia również miło mi się czyta ale to już nie to samo co życie Natalii, brakowało mi tam zawsze moich ulubionych bohaterów dlatego bardzo się ucieszyłam gdy powrócili w osobnej książce tylko o nich :)
Lektura oczywiście wspaniała, nie mogę się doczekać września gdy wyjdzie 2 część i jestem bardzo ciekawa czy ich rodzinka powiększy się :D
Polecam, książka bardzo ciekawa, romantyczna i śmieszna. Natka jak zawsze zaskakuje a Maksym tradycyjnie kocha swoją żonę całym sobą <3

Tutaj poznajemy codzienne życie dorosłych już Natki i Maksyma:) Maksym pracuje w firmie swojego ojca a Natka skończyła 3 rok studiów... Do młodych małżonków, przyjeżdża Jacob, kolega Maksyma z Anglii.... Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Czy Maksym i Natka odkryją tajemnicę gościa, czy zaufa im na tyle,aby pozwolił sobie pomóc i czy wszystko skończy się happy endem.... Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej fascynującej powieści... :) ;) Gorąco zachęcam do lektury wszystkie fanki przygód Natki i Maksyma!!!!!!!!! <3

Kurczę, troszkę się rozczarowałam, może czytałam za dużo wspaniałych opinii i oczekiwałam jeszcze czegoś lepszego ? To pierwsza książka pani Beaty, którą czytałam, a nie była pisana narracją pamiętnikarską.
Maksym jak zawsze wspaniały, niezawodny, wyrozumiały, inteligentny :D
Natka nadal lekko zagubiona, ale coraz bardziej żona :)
Jacob ... intrygująca, ciekawa postać ...
Hortensja... może dlatego że nie przepadam za kwiatami uważałam leżenie na podłodze przez pół dnia za... więcej niż dziwne :D
Liczę na następne takie powieści ;)

Maksym jak zawsze wspaniały, niezawodny, wyrozumiały, inteligentny :D
Natka nadal lekko zagubiona, ale coraz bardziej żona :)
Jacob ... intrygująca, ciekawa postać...

Natalia i Maksym, nareszcie są małżeństwem, przeżyli w swoim związku wiele wzlotów i upadków, ale ich drogi nareszcie szczęśliwie się połączyły. Nie zmieniły się jednak dawne nawyki Maksyma, mężczyzna, ma dar do stawiania ludzi przed faktem dokonanym, tak dzieje się i tym razem. Do Polski przyjechać na dawny kolega Maksyma - Jacob, o czym Natalia dowiaduje się kilka dni wcześniej. Jacob nie należy do "łatwych" ludzi, o czym szybko się przekonają...

Beata Andrzejczuk to pisarka, której książki czytają setki nastolatek, sama kilka lat temu sięgnęłam po pierwszą część "Pamiętnika nastolatki" i na jednej części się nie skończyło. Do całej serii mam ogromny sentyment, dlatego też każdą część czytam. Natalię poznałam, gdy chodziła do gimnazjum, a teraz jest ona już mężatką. Z bohaterką zżyłam się, więc bardzo, dlatego oczywistym było dla mnie, że po "Tajemnicę Jacoba" sięgnąć muszę!

Już od pierwszych stron polubiłam nowego bohatera - Jacoba. Moją sympatię zdobył on przede wszystkim swoim specyficznym sposobem bycia i równie specyficznym poczuciem humoru, pełnym ironii. Chłopak ma dość skomplikowaną przeszłość, która dla Natalii i Maksyma jest zagadką. Jacob niewiele o sobie mówi, a przy każdej próbie rozwikłania przez Natalię jego tajemnic natychmiast traci swój humor, jaki ma ku temu powód?
Natalia i Maksym mają już miejsce w moim sercu, dlatego też na ich historii nie mogłam się zawieść. Przyznam jednak, że brakowało mi trochę Maksyma, który pojawiał się tym razem dość rzadko. Jest to jednak zrozumiałe ponieważ w tej książce zajmuje się on "rozkręceniem" swojej firmy.

Autorka porusza także pewne problemy, tym razem są nimi, z pozoru małe i niewinne kłamstwa, które się gromadzą. Natalia nie zdaje sobie sprawy, że ukrywając pewne rzeczy przed swoim mężem, nie pozwala mu, by w pełni mógł uczestniczyć w ich - wspólnym przecież - życiu. Tajemnice Jacoba również do najłatwiejszych nie należą, ale o tym możecie się przekonać wyłącznie sięgając po książkę.

Kolejnym atutem jest styl pisarki - mało opisów, dużo dialogów. Do tego książkę czyta się niesamowicie szybko (choć jak dla mnie jest ona zbyt krótka!) Muszę jeszcze wspomnieć o realności, która aż bije od każdej strony tej książki, jak i z resztą od całej serii, nie ma się jednak czemu dziwić, bo często opisywane przez Panią Beatę historie, są oparte na prawdziwych wydarzeniach.

Jak zwykle historia Natalii i Maksyma pochłonęła mnie bez reszty! Jacob również zdobył miejsce w moim sercu, bardzo go polubiłam, a po przewróceniu ostatniej strony, aż żal było mi się z nim rozstawać. Mam nadzieję, że Pani Beata zdecyduje się na kontynuowanie opowieści o dorosłym życiu Natalii i Maksyma - na co bardzo czekałam, dlatego też żywię nadzieję, że na jednej książce się nie skończy, Polecam każdej nastolatce (i nie tylko),szczególnie, że nadchodzą długie jesienne i zimowe wieczory, na które ta książka nadaje się idealnie! Myślę nawet, że jeśli ktoś ma ochotę może przeczytać "Tajemnicę Jacoba" jako osobną powieść, choć uważam, że nie ma to już takiego uroku jak czytanie całej serii. W każdym razie - serdecznie polecam!

[http://k-siazkowyswiat.blogspot.com/]

• Przeczytane w 2016 roku