Siła małych celów. Zasada 1%, czyli jak osiągnąć spektakularne sukcesy dzięki drobnym zmianom

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
The 1% Principle. How small steps can dramatically improve your life and potential
rozwój osobisty, cele,
Joanna

Utknąłeś w martwym punkcie w pracy, ale boisz się zmiany? Chcesz poprawić stan swoich finansów, ale brakuje ci pomysłu? Tkwisz w związku, z którego uleciała dawna magia, ale nie wiesz, jak go ożywić? Próbujesz wzmocnić więzi z dziećmi, ale wciąż nie masz czasu? Walczysz ze zbędnymi kilogramami, ale twój program odnowy na dłuższą metę nie zdaje egzaminu? Poznaj zasadę jednego procenta! Tom...

Utknąłeś w martwym punkcie w pracy, ale boisz się zmiany?
Chcesz poprawić stan swoich finansów, ale brakuje ci pomysłu?
Tkwisz w związku, z którego uleciała dawna magia, ale nie wiesz, jak go ożywić?
Próbujesz wzmocnić więzi z dziećmi, ale wciąż nie masz czasu?

Poznaj zasadę jednego procenta! Tom O’Neil podpowiada, co zrobić, aby odnieść sukces w poszczególnych obszarach: od poszukiwania równowagi w życiu do lepszej organizacji pracy w firmie. Okazuje się, że duże i trwałe sukcesy osiąga się dzięki wprowadzaniu drobnych, zaledwie jednoprocentowych zmian.

Znana sportowa zasada poprawy wyników o jeden procent polega na konsekwentnym zwiększaniu zaangażowania w danej dziedzinie. Tom O’Neil proponuje przenieść zasadę treningową do życia codziennego i zawodowego. Daje czytelnikom zestaw konkretnych i uniwersalnych wskazówek, przedstawia proste zadania do wykonania, analizuje „przeszkadzacze” utrudniające realizację planów, posługuje się przykładami zaczerpniętymi z codzienności, a także proponuje trzydziestodniowy, starannie ułożony program zmian w życiu prywatnym i zawodowym.

Prostota, przystępność, krótkie rozdziały, talent pedagogiczny autora sprawiają, że nawet ktoś, kto nie lubi poradników, przekona się do tej książki. Przedstawiona w niej zasada jest o tyle skuteczna, że nie wymaga forsowania się i niemal niepostrzeżenie kształtuje dobre nawyki. „Jednoprocentowiec” stawia sobie realistyczne cele i może szybko poczuć i satysfakcję z osiągniętego małego sukcesu.

Nowozelandczyk Tom O’Neil, z wykształcenia psycholog społeczny, przez wiele lat pracował jako konsultant w zakresie rekrutacji i doradztwa zawodowego, jeżdżąc po całym świecie z wykładami i udzielając porad w mediach (m.in. w „The Economist” i „The Harvard Business Review”). Współpracował przy tworzeniu poradnika (i metody) dla poszukujących pracy Jakiego koloru jest twój spadochron?, który stał się światowym bestsellerem. O’Neil jest również autorem przewodnika po procesie rekrutacji Selling Yourself to Employers (New Holland Australia 2011).

źródło opisu: http://www.dwpwn.pl/produkty/950/

źródło okładki: http://www.dwpwn.pl/inc/images/medium/prod950img1441720409.jpg

orchideaidea | 2015-11-20
Przeczytana: 12 listopada 2015

Bardzo pozytywna książka i kolejna z tych, które dosadnie zalecają zwrócić większą uwagę na osiąganie celów małymi kroczkami.

Autor w prosty sposób opisał metodę stopniowego procesu urzeczywistniania swoich planów. Na podstawie własnych doświadczeń wymienił i opisał przykłady jak być bardziej efektywnym i skutecznym każdego dnia, wprowadzając drobne zmiany. W treść książki zostały wplecione motywujące historie innych ludzi oraz skłaniające do refleksji cytaty 'wiekich znanych' tego świata takich jak m.in. Bruce Lee, Zig Ziglar, Brian Tracy, Jim Rohn, Ludwik Pasteur, Arystoteles.

Przeczytałam ją jak dotąd raz, ale myśle, że to za mało by dostrzec i zrozumieć chociażby połowę z tego, co ta książka ma do zaoferowania. Autor zasypuje nas sporą dawką wskazówek, zawartch własciwie na każdej stronie.
Szkoda byłoby przeoczyć, a co gorsza zapomnieć o tak cennym materiale, który został zebrany przez autora w tej jednej książce.

Polecam, czyta sie szybko, strony są przejrzyste ,...

GZal | 2016-05-18

Czemu ja to “coś” kupiłem? Bzdurny bełkocik pseudomotywacyjny. Rób drobne rzeczy i stawiaj sobie drobne cele, wtedy łatwiej o sukces i mniejsza szansa na porażkę. To główne przesłanie tej książki. Czyli w sumie zasada, o której często mówi się pacjentom w depresji – stawiaj małe kroczki. Dorobienie do tego jakiejś “zasady 1 procenta” i karkołomne wyliczenia, są po prostu beznadziejnie głupie.

całość:

Kasia | 2016-01-09

Przedstawiam Wam dziś książkę Siła małych celów Toma O’Neila. Już sam tytuł pozwala na odetchnięcie. Uff, to nie trzeba stawiać sobie celów wielkich? Ale czy wtedy moje osiągnięcia nie będą równie małe, zapytacie? Otóż – nie! Gdzie tkwi tajemnica? Odpowiedź nie jest skomplikowana. Może nawet wyda się Wam banalna. Po prosu małe cele da się realizować, a realizowane codziennie dają wielki efekt. Gdyby zamiast oglądać przez dwie godziny dziennie seriale, godzinę choćby poświęcić na jakiś kurs internetowy, to może bliżej byłoby do celu pod hasłem chcę więcej zarabiać. Gdyby zamiast pomysłu na schudnięcie 15 kilogramów po prostu odstawić batoniki…
Autor przedstawia w książce tzw. zasadę jednego procenta oraz swój autorski Program Osiągania Celów „Kompas”. Siła małych celów jest więc poradnikiem-przewodnikiem napisanym językiem przystępnym i, co ważne, motywującym do działania. Niestety, w ramach owej przystępności, autor nie uniknął pewnych uproszczeń i raczej trudno byłoby znaleźć...

piotk | 2016-03-07

Jeśli niczego nie potrafisz w życiu osiągnąć, masz depresję, nie znasz siebie, swojego otoczenia i ogólnie ludzi, to ta książka jest dla ciebie. Jeśli jednak cokolwiek wiesz na powyższe tematy i chcesz po prostu się bardziej rozwijać, to polecam książki biznesowe i psychologiczne. Ta niestety okazała się typowym motywacyjnym laniem wody. Kilkaset stron, które można streścić w kilku słowach : staraj się wytrwale, podążaj do celu małymi krokami i oczywiście myśl pozytywnie. Tyle. Cała reszta książki to powtarzanie w różnej kolejności tych słów wraz z krótkimi historiami z życia. Jakaś 1/3 książki zawiera też bardzo konkretne porady, które jeśli chociaż odrobinę kontrolujesz swoje życie, to znasz od dawna. Jestem rozczarowany tylko dlatego, że nie wiedziałem, że to książka kolejnego "guru", myślałem że jest to pozycja bardziej psychologiczna, w końcu wydawnictwo PWN zobowiązuje. Myliłem się.

Markus | 2016-05-11
Przeczytana: maj 2016

Interesujące podejście do osiągania trwałych zmian, jednak nie poprzez rewolucyjne zmiany, a za sprawą drobnych kroków powtarzanych niemal niezauważalnie dzień po dniu. Dzięki temu łatwiej uniknąć odkładania spraw na kolejny dzień, ponieważ perspektywa drobnej dodatkowej rzeczy w ciągu dnia nie wywołuje szoku.

Książka podzielona jest na dwie części, z których pierwsza opisuje zasadę jednego procenta, a w drugiej przedstawiono "zadania" trwającego 30 dni autorskiego programu "kompas" pozwalającego w praktycznym aspekcie zapoznać się z zaprezentowanymi założeniami.

Nie jest to książka przełomowa - traktuje o znanym podejściu "małych kroków" - ale przyznam że Tom O'Neil napisał ją w sposób przyjazny czytelnikowi, do tego stopnia że na chwilę obecną uważam że warto do niej po pewnym czasie wrócić.

Sempiternal | 2016-05-13
Przeczytana: 13 maja 2016

Jak dla mnie książka jest beznadziejna, w zasadzie wystarczy przeczytać tylko podtytuł, żeby wynieść wszystko, co zostało w niej zawarte. Jestem zawiedziony, spodziewałem się czegoś znacznie lepszego.

Krokodyla | 2016-01-26
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Podtytuł ze słowem "spektakularne" zniechęca nieco huraoptymizmem, a szkoda, bo książka jest pozytywna, ale racjonalnie. W gruncie rzeczy to bardzo przyjemna lektura z zakresu rozwoju osobistego. Oprócz wyjaśnienia psychologicznych mechanizmów i porad ogólnych zawiera też zestaw praktycznych ćwiczeń. Polecam każdemu kto czuje, że ma problem z realizacją swoich celów albo z prokrastynacją. Dla tych co nie mają takich problemów, może to być miła lektura kontrolna, która pomoże się sprawdzić i wyeliminować drobne błędy w realizacji celów.

5000lib | 2016-11-24
Na półkach: Mdb, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2016

Wyrzucone pieniądze/ stracony czas (w zależności, czy nabyliśmy, czy tylko [prze]czytaliśmy. Reasumując: kiepska pozycja, ani popularna, ani (tym bardziej) naukowa, wydawanie takich książek przyczynia się do obniżania poziomu (intelektualnego/ tudzież wymagań względem dziedziny: psychologii, albo rozwoju osobistego).

baggio1 | 2016-01-31
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Fajna książka, motywująca jeśli akurat chcesz schudnąć , uczysz się języka i czasami brak ci chęci . Nie zmieni ona twojego życia za ciebie.

TeklaR | 2017-01-03
Przeczytana: listopad 2016

Bardzo dobra. Praktyczny poradnik, dzięki któremu można udoskonalić różne obszary swojego życia bez wielkiej rewolucji.