Władca Pierścieni. Tom 1. Bractwo Pierścienia

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Rings
JaneS

Pierwsza część "Władcy Pierścieni", porywającej przygody, stworzonej z epickim rozmachem przez J.R.R. Tolkiena.

W spokojnej wiosce w Shire młody hobbit Frodo zostaje obarczony niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. Ma on podjąć niebezpieczną podróż przez Środziemie do Szczelin Zagłady, by tam zniszczyć Pierścień Jedyny. Musi bowiem udaremnić niecne plany Władcy Ciemności…

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Bartowski | 2015-10-09

Jedna z najważniejszych powieści fantasy wszech czasów.
Jedna z najważniejszych książek XX wieku.
Przepiękny, rozbudowany, fikcyjny świat stworzony od podstaw przez Mistrza Tolkiena - trylogia Władcy Pierścieni to ukoronowanie jego geniuszu.
To jedna z tych książek, którą przeczytać powinien każdy niezależnie od upodobań literackich.
Pozycja napisana niesamowitym, barwnym, przepięknym językiem.
Władcy Pierścieni jest książką, która każdemu ukazuję inną perspektywę, zmusza do refleksji nad powystawowymi wartościami, wymusza zatrzymanie się i zadumę nad swoim przesłaniem.

cebula | 2016-04-14

Świetna książka, a po jej lekturze polubiłem Tolkiena jeszcze bardziej niż po przeczytaniu "Hobbita". A w dodatku spodobała mi się literatura fantasy, chociaż wcześniej uważałem, że jest zbyt fantasy.

Alicja Górska | 2015-10-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Cieszę się niezmiernie, że po latach sięgnęłam wreszcie po najsławniejszą powieść fantasy na świecie, jednak... nie zmieniło to mojego życia. Doceniam kunszt Tolkiena z perspektywy czasu, ale obecnie wielu już świat ma autorów o równie bogatej i obszernie opisanej wyobraźni. W dodatku takich, którzy snują bardziej dynamiczne opowieści. Lektura pozwoliła mi jednak dużo bardziej docenić kunsztowności filmu, który dodał napięcia tam, gdzie go w książce brakuje, a jednocześnie nie pozwolił sobie na zbytnie oderwanie od linii fabuły przedstawione przez Tolkiena. Przekonałam się też na własnej skórze, że narzekania na Jerzego Łozińskiego (szczególnie w nowej wersji) są dalece przesadzona. Być może, gdybym sięgnęła po sławną wersję Marii Skibniewskiej, w ogóle przez książkę bym nie przebrnęła. Tak przynajmniej było dziesięć lat temu.

poulapeas | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Książka stoi na mojej półce już dobry rok, a ja dopiero teraz po nią sięgnęłam!
Wspaniali bohaterowie, barwne opisy, przygody, niebezpieczeństwa, magia... Świat kompletnie inny niż nasz. Aż chciałoby się zamieszkać w takim Shire czy Rivendell :)

Antaran | 2015-10-10

Książka doprawdy wybitna. Wręcz arcydzieło. Moim zdaniem jest najlepsza z trylogii. Jest to moja ulubiona książka. Czyta ją się z zapartym tchem. Można spędzić przy niej kilka godzin dziennie.
Jeśli miałbym oceniać, książka jest dużo lepsza od filmu.

pioturu | 2016-01-11

tylko na miłość B..., oryginalne tłumaczenie, a nie jakieś Łaziki i inne czołgi

Wiśnia | 2016-01-06

Jedna z książek, które przeczytałem w pierwszych dniach mojej fascynacji czytaniem.

lvgentillesse | 2018-05-16
Pieczarek | 2018-01-14