Studio Sex cz. II

Okładka książki Studio Sex cz. II Liza Marklund
Okładka książki Studio Sex cz. II
Liza Marklund Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Annika Bengtzon (tom 1) Seria: Czarna Seria Kolekcjonerska kryminał, sensacja, thriller
Annika Bengtzon (tom 1)
Czarna Seria Kolekcjonerska
Studio Sex
Czarna Owca
2015-01-01
2015-01-01
9788380152076
Elżbieta Frątczak-Nowotny

ocena 3 to za akcję jako taką. Nudna, za dużo opisów nie wiadomo po co i na co, jakiejś polityki i bezsensowych wydarzeń, nie majacych związku z książką. Początek zaczął się nawet fajnie, ale potem to nic ciekawego , koniec myślałam że się rozkręciło, ale na sam koniuszek wielkie moje rozczarowanie, jakby się książka nie skończyła. Nie polecam, szkoda czasu

Trochę by to można było krócej napisać, bo momentami się kręcili wszyscy w kółko. Akcja słaba. Mimo to wciągnęłam się w serię i będę czytać kolejne.

#czytam_se

"Zegar ścien­ny tykał, mi­nu­ty mi­ja­ły. Bab­cina kuch­nia była dla niej uoso­bie­niem spo­koju i cie­pła. Że­liw­na ku­chen­ka z wyszo­ro­wa­nym do bia­ło­ści oka­pem, kor­kowa wykła­dzina, ce­ra­ta, polne kwia­ty w oknie; to tutaj na­uczy­ła się oby­wać bez cie­płej wody."

Przenoszę się do kuchni mojej Babci. Siadam na krześle i obserwuje jak krząta się po kuchni. W tej kuchni nie raz opowiadałam o swoich rozterkach i zawsze wychodziłam lżejsza. Świat zmieniał barwy na kolorowe a miłość prowadziła przed siebie. A Ty co widzisz, kiedy przenosisz się do kuchni swojej Babci?

Niestety nie ma miłości między mną, a tą książką. Był pomysł, była główna bohaterka, ale zabrakło emocji i wartkiej akcji.
Annika Bengzton odbywająca staż w tabloidzie marzy o stałej pracy. Niestety narazie nie ma żadnych przesłanek do tego. Kiedy odbiera telefon, wie, że to szansa, która chce dobrze wykorzystać. Czy tak będzie?
Na cmentarzu zostaje znaleziona została młoda kobieta. Annika chce wytropić mordercę sama. Odkrywa tajemnice, które nigdy nie powinny wyjść na światło dziennie. Czy doprowadzi sprawę do końca, a winny poniesie odpowiednią karę?

#czytam_se

Beznadziejna

Beznadziejna

Gdy sięgam po szwedzki kryminał to spodziewam się mrocznego klimatu, ciekawego zabójstwa, dokładnego śledztwa, wartkiej akcji i wyrazistych bohaterów. Tu mi coś zazgrzytało. Annika Bengtzon jakoś mnie nie porwała. Mam nadzieję, że w dalszych częściach się wyrobi. Ma zadatki na ciekawą postać ale autorka musi ją trochę ożywić. W sumie czytało się lekko ale książka nie zapada w pamięci.

Zapowiadało się dobrze, ale tylko zapowiadało. Słaba bohaterka i bardzo przeciętna fabuła. Zastanowię się, czy dać pisarce jeszcze jedną szansę i sięgnąć po kolejny tom.

Annika odbywająca staż w jednej ze sztokholmskiej gazecie, otrzymuje anonimowy telefon. Jej rozmówca informuje ją, że na pobliskim cmentarzu leżą zwłoki kobiety. Młoda dziennikarka, wyrusza by jak najwięcej dowiedzieć się o sprawie. Okazuje się, że śmierć dziewczyny ma podwójne dno. Czy Annika odkryje prawde pomimo niewielkiego doświadczenia?

Z akcją i przesłaniem, naszpikowana tajemnicami z drugiego i trzeciego dna. O ile rozwiązanie zagadki mordestwa znamy od niemal pierwszych stron, głębszy sens całości wypływa na wierzch dopiero na ostatnich.

Czytało się to przyjemnie, aż chcę wiecej.

Czytało się to przyjemnie, aż chcę wiecej.

Młoda dziennikarka Annika Bengtzon odbywa staż w jednym ze sztokholmskich tabloidów i marzy o tym, by dostać stałą pracę. Pod nieobecność redakcyjnej koleżanki odbiera telefon - anonimowy świadek donosi, że na jednym z miejskich cmentarzy znalazł zwłoki młodej kobiety... Dla Anniki może to być wielka szansa.
Odkryłam na nowo dobre szwedzkie kryminały w starym stylu. Nie sposób nie polubić Anniki i jej zmagań z życiem, tak zawodowym jak prywatnym.

Odkryłam na nowo dobre szwedzkie kryminały w starym stylu. Nie...

• Kryminały
  • Kryminał