Przygody Hucka Finna

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
The Adventures of Huckleberry Finn
Huck Finn, klasyka, Mark Twain
Naddia

„Przygody Hucka Finna” to jedna z tych szczególnych książek, które zawsze wspomina się z uśmiechem. Beztroscy bohaterowie przenoszą nas w inną rzeczywistość, porywają nas ich awanturnicze przygody, radość i fantazja. „Jak nie czytaliście książki »Przygody Tomka Sawyera«, toście o mnie nie słyszeli, ale to nieważne. Książkę napisał pan Mark Twain i tak z grubsza to opowiedział w niej prawdę....

„Jak nie czytaliście książki »Przygody Tomka Sawyera«, toście o mnie nie słyszeli, ale to nieważne. Książkę napisał pan Mark Twain i tak z grubsza to opowiedział w niej prawdę. Może od czasu do czasu troszeczkę coś upiększył, ale ogólnie opisał wszystko tak, jak było. Zresztą nie widziałem jeszcze nikogo, co by od czasu do czasu nie zełgał […]”.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

korcia | 2015-05-17
Przeczytana: 13 maja 2015

Jest to ciekawa książka, w której dzieje się całkiem sporo i z pewnością nie ma czasu na nudę. Całość napisana jest w świetnym stylu, z dużą lekkością i polotem. Doskonale oddaje też klimat ówczesnego południa Ameryki.

Niestety sama mam wrażenie, że już chyba wyrosłam z tego typu opowieści, bo chociaż mi się podobały, to nie czytałam ich z zapartym tchem, nie pochłonęły mnie bez reszty. Myślę, że w przypadku młodych czytelników, szczególnie chłopców, będzie inaczej. Powinni być oni tą lekturą w pełni usatysfakcjonowani. Nawet leniuszki, które nie do końca lubią ślęczeć nad książkami, mam nadzieję, że dadzą się skusić na tę powieść, chociażby w wersji audio, w której to ja miałam okazję ją poznać. Muszę przyznać, że Leszek Filipowicz wczuł się doskonale w rolę naszego głównego bohatera i wspaniale oddał wszelkie emocje Hucka i innych postaci. Słuchało się go wyśmienicie.

Bardzo żałuję, że zabrałam się za tę opowieść tam późno, bo czuję, że będąc dzieciakiem byłabym nią znacznie...

| 2014-11-15

Oj jak fajnie (było) być chłopcem. Ta wiara w dobro, ta szczerość i otwartość na świat. Może i naiwność, młodzieńcze ideały, magia przyjaźni "na zawsze", pewność, że czarne jest czarne ...
Wspaniała książka. I świetny Twain, chyba w szczytowej formie. Że bardziej dla chłopców? Ależ nie, drogie Panie, w tej książce można czytać z duszy (przyszłego) mężczyzny, jak z otwartej książki. To się może "przydać" kiedyś. Bo każdy z nas, facetów, jest trochę takim Huckiem. A czym bardziej nim jest, tym lepszym będzie człowiekiem. Mężem. Ojcem. Bratem. Chłopakiem. A przy tym ile w tym prawdy. Nie tylko o przyjaźni, ale i o słabościach człowieka. O zachłanności, o ideałach.
Polecam.

Kolejna książka Marka Twaina adresowana do dzieci i młodzieży. Przyjaciel Tomka Sawyera w akcji. Rewelacja. Czy dzisiejsze dzieci czytają te arcydzieła?

Justyna Antoniewicz | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2014

Przygody Hucka Finna to moja ulubiona książka z mojego dzieciństwa lubię wracać często...przeżywać niezwykłe,fantastyczne przygody z wielkim uśmiechem, w doskonałym humorze byłam czytając ją.
Opowieść to jest o dwójce beztroskich, prawdziwych przyjaciołach i ich awanturniczych, fajnych przygodach...mnie porwały i wciągły bardzo
Przyjemna i urocza książka!!!

PABLOPAN | 2012-01-26
Przeczytana: 15 listopada 2010

Dobra na poprawę humoru i poćwiczenie umiejętności językowych :) Polecam!

Samson Miodek | 2015-05-08
Przeczytana: 02 marca 1989

Pierwsza książka którą w życiu przeczytałem.

Gilles | 2015-09-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 19 września 2015

Nałóg to nałóg. 1 w nocy, jutro egzamin a ja musiałem dokończyć!
Mam tą książkę ponad 10 lat, zabierałem się za nią chyba z 4 razy.
Teraz się udało przeczytać. Wydaje mi się, że trochę za późno.. bo nie rozumiem np starań Tomka by to wszystko było takie skomplikowane. "Król" i "Książę" po prostu mnie denerwowali. i w sumie ucieszyłem się po ukaraniu ich.
Mimo, ze nie jestem jakimś wielkim rasistom i zwolennikiem niewolnictwa... to przyjemnie mi było czytać tą książeczkę. Prosta, odpowiednio przedstawiająca tamte realia i sposób myślenia. Dobrze jest w dzisiejszych czasach - czasach chorej "poprawności politycznej", przeczytać coś normalnego, coś drastycznie różniącego sie od tego co nam świat mediów chce wepchnąć.
W sumie, książka nie kończy się jakoś barbarzyńsko bo Murzyn odzyskuje wolność!

Evik | 2013-10-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 października 2013

Czy można z jaszczurki zrobić węża - grzechotnika? Jeśli ktoś przeczytał tę książkę, wie, że można.

Huck pozoruje swoją śmierć i ucieka od pijanego ojca. Po drodze spotyka zbiegłego murzyna Jima oraz dwóch opryszków podających się za księcia Bridgewatera i delfina - syna Ludwika XVI i Marii Antoniny. Wspólnie podróżują na tratwie i przeżywają różne przygody.
Na koniec Huck spotyka swojego przyjaciela Tomka Sawyera.

Z książki można się także dowiedzieć, jak skomplikowaną rzeczą jest pomoc przyjacielowi w ucieczce z więzienia.

anek7 | 2011-03-28
Przeczytana: 26 marca 2011

Jakiś czas temu pisałam o „Przygodach Tomka Sawyera” Marka Twaina, a dzisiaj słów parę o kolejnej książce tego autora, mianowicie o „Przygodach Hucka”, które są niejako kontynuacją poprzedniej.

Głównym bohaterem jest Huckelberry Finn, włóczęga i półsierota, który razem z Tomkiem znalazł skarb, a przy okazji stał się bohaterem miasteczka St. Petersburg. Huckiem zaopiekowała się wdowa Douglas, jednak dla chłopca nieprzyzwyczajonego do żadnych obowiązków i zorganizowanego życia była to prawdziwa męczarnia. Huck starał się sprostać stawianym mu wymaganiom, jednak kiedy już wydawało się, że wszystko dobrze się potoczy - pojawił się jego ojciec. Finn senior dowiedział się bowiem, że syn jest posiadaczem znacznego majątku i postanowił to wykorzystać dla swoich celów. Huckowi udało się jednak uciec i po sfingowaniu własnej śmierci postanowił popłynąć tratwą w dół rzeki Missouri, aby z dala od ojca rozpocząć nowe życie. Okazało się, że podobny pomysł miał Jim, Murzyn należący do miss...

adams101010 | 2014-03-31

Kolejne arcydzieło mojego Mistrz. Hej, pisarze współcześni, kury wam szczać prowadzać - jak mawiał Piłsudski.

Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych

Zdecydowana większość ludzi chętniej i łatwiej posługuje się prawą ręką, jednak ok. 8–15% z całej ludności na świecie to osoby leworęczne. 13 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych, który przywędrował do Polski z Wielkiej Brytanii w 2006 roku. Specjalnie na tę okazję wybraliśmy pięciu pisarzy, którzy lepiej posługiwali się lewą ręką.

70 najważniejszych książek Richarda Bransona

Może nie każdy kojarzy nazwisko Richarda Bransona, ale zdecydowana większość kojarzy nazwę jego Virgin Group. Branson to brytyjski przedsiębiorca i miliarder, którego majątek wyceniany jest na prawie 5 mld dolarów. Z okazji Światowego Dnia Książki Branson przygotował niezwykle ciekawą i różnorodną listę 70 najważniejszych dla niego książek.