Endgame. Początek

Cykl: Endgame: Misje Treningowe (tom 1) | Seria: Endgame
Wydawnictwo: SQN
Endgame. Origins
Amanda

Fascynujący prequel powieści „Endgame: Wezwanie”. Sprawdź, jak wyglądało życie i trening Graczy, zanim zostali wybrani na zbawicieli swoich ludów i zanim zaczęło się Endgame. W tym tomie Marcus będzie musiał wybrać między przyjaźnią a przeznaczeniem, Chiyoko stoczy walkę o to, co jej się należy, Kala pozna cenę miłości, a Alice ostatecznie zrozumie, o co toczy się gra. Musieli porzucić...

Musieli porzucić normalne życie. Trenowali, uczyli się, przygotowywali.
Żeby grać, przetrwać, rozwiązać zagadkę. Żeby zabić lub zostać zabitym.
Nadchodzi Endgame.
I tylko jedno z nich może zwyciężyć.

źródło opisu: SQN, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Beremis | 2015-11-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBooki
Przeczytana: 08 listopada 2015

Z czterech tu dostępnych opowiadań dotarłem do jednego - Chyioko, mającego być darmową próbką, zachętą do lektury całej serii.
Ja przekonałem się tylko po tym opowiadaniu, że nie jestem grupą docelową autora i szkoda czasu zaglądać do pozostałych tomów.
Ani to dla mnie oryginalne, ani wciągające.

Dla młodego czytelnika i wiekiem i stażem - mógłbym polecić.

Hrosskar | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Zawsze mam mieszane uczucia co do różnego rodzaju prequeli robionych na fali popularności danej serii. Zazwyczaj pisane są one tylko, by zarobić jeszcze więcej i przedłużyć sławę pisarza o kolejne 5 minut, nie wnosząc przy tym zbyt wiele do obrazu bohaterów, czy świata przedstawionego. Krótko po ciekawej, acz niepozbawionej błędów lekturze Endgame: Wezwanie, postanowiłem zaopatrzyć się w ebooka Endgame: Początek, będący prequelem serii Endgame. Co ciekawe nie wypada on wcale tak źle, jak się z początku obawiałem.

W książce znajdziemy krótkie nowele, opowiadające o losach czterech Graczy, sprzed rozpoczęcia Endgame. Marcus będzie musiał wybrać między przyjaźnią a przeznaczeniem, Chiyoko stoczy walkę o to, co jej się należy, Kala pozna cenę miłości, a Alice ostatecznie zrozumie, o co toczy się gra. Już jako maleńkie dzieci musieli na zawsze porzucić normalne życie. Trenowali, uczyli się, przygotowywali. Żeby grać, przetrwać, rozwiązać zagadkę... Żeby zabić lub zostać zabitym......

Wybebeszamy_książki | 2015-10-02

Proszę, proszę, proszę, co my tu mamy?
Cudo! Mamy cudo, wspaniałość nad wspaniałościami.
Pachnący, nęcący, kuszący prequel do "Endgame.Wezwanie".
Dlaczego, ah, dlaczego znalazłam go dopiero teraz? Szkoda, że wcześniej nie miałam okazji, żeby zapoznać się bliżej z bohaterami.
A ta książka otwiera nam drzwi, do ich umysłów, serc, dusz. Poddaje analizie proces w wyniku, którego stali się bezlitosnymi potworami, wytresowanymi by zabijać. Pragnęłam już od jakiegoś czasu zgłębić ich psychikę, motywy, które kierowały postaciami takimi jak: Marcus czy Alice.
Ta możliwości, by wejść do ich głów, poszperać między najskrytszymi pragnieniami i odkryć brudne sekrety, była jedyna w swoim rodzaju. Piękne zakończenie diabelskiego tygodnia.

Nazywa się 5SIGMA. Zawsze była 5SIGMA. (...) Pociąga za spust. (...) Chłopak otwiera oczy, za którymi kryje się jedynie pustka. Zawsze dobrze celowała.

"Endgame.Początek" to zbiór czterech długich opowiadań o życiu Graczy, o ich treningu, zanim rozpoczęła...

Przeczytana: 12 października 2015

Endgame. Wezwanie czeka na mnie od jakiegoś czasu na półce. W te wakacje postawiłam sobie za cel, aby przeczytać tę książkę, ale się nie udało. Postanowiłam, że jednak postaram się nadrobić zaległość, ponieważ już 17 października wychodzi drugi tom z serii, a na stronie Legimi znalazłam nowelkę Endgame. Początek, więc skoro jest to historia poprzedzająca pierwszy tom, to zaczynam wolę zacząć od początku.

Nie będę tutaj przytaczać treści tej nowelki, ponieważ nie chciałabym czegoś zaspoilerować i między innymi też dlatego, że Endgame. Początek są to historie czterech osób: Kali, Chiyoko, Alice i Markusa przedstawione w formie retrospekcji. Każde opowiadanie jest przedstawione przez narratora trzecioosobowego. Do każdej osoby jest przypisana konkretna problematyka i podczas czytania tych retrospekcji dowiadujemy się jak oni sobie z tym wszystkim radzą.

Nie bardzo lubię czytać nowelki, dodatkowe książki do...

Maja | 2016-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Endgame wciągnęło mnie na dobre. Przepadłam, żyję Grą. Nie myślałam, że jakakolwiek książka tak na mnie wpłynie. A jednak.

Jeśli czytaliście dwa tomy Endgame, wiecie, jakie wydarzenie wezwało Graczy do Gry. Na bieżąco śledziliście ich zmagania w poszukiwaniu kluczy. Wiecie, kto z nich nadal utrzymuje się przy życiu. Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądało ich życie przed Endgame? Ja w trakcie lektury dwóch dotychczas wydanych tomów często o tym myślałam. Wydawnictwo Sine Qua Non zaspokoiło moją ciekawość, wydając Endgame. Początek.

Poznajemy losy Markusa, Alice, Kali i Chiyoko przed tym, zanim zostali oni wezwani do reprezentowania swoich ludów w Endgame. "W tym tomie Marcus będzie musiał wybrać między przyjaźnią a przeznaczeniem, Chiyoko stoczy walkę o to, co jej się należy, Kala pozna cenę miłości, a Alice ostatecznie zrozumie, o co toczy się gra".

Nie będę Wam streszczać poszczególnych historii, to nie ma większego sensu, gdyż odbiorę Wam przyjemność z czytania. Z chęcią...

Kinga | 2016-06-02
Przeczytana: 27 maja 2016

"Niech nasze jutro rozpocznie się dzisiaj. Teraz. Zapomnijmy o tym, co było, i żyjmy resztą naszego życia."

W skład tej książki wchodzą cztery dość krótkie opowiadania, które prezentują wybranych Graczy z serii Endgame. Jest to prequel powieści "Endgame: Wezwanie". Niewątpliwie ma on za zadanie zachęcić Czytelnika do zagłębienia się w tę historię bądź w przypadku osób sięgających po niego już po lekturze, ma stanowić dopełnienie całości. Poznajemy losy bohaterów, zapoznajemy się z ich treningami, słabostkami i mocnymi stronami. Towarzyszymy im podczas podejmowania ważnych decyzji, walki o swoje racje oraz straty bliskich osób.

Na mnie ta książka zrobiła bardzo dobre wrażenie, dlatego mogę ją z czystym sumieniem polecić innym osobom. Utwierdziłam się również w przekonaniu, że chcę sięgnąć po kolejne części tej serii, poznać losy Graczy i zobaczyć, który z nich ostatecznie zwycięży.

Dzika_Róża | 2016-08-01
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Najbliżaza mi serca jest historia Kaly

Manimania | 2017-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2017