Chocky

Penguin Classics
2010-03-25
2010-03-25
9780141191492

Po lekturze ,,Dnia Tryfidów" w ciemno kupiłam inne książki Wyndhama, a ,,Chocky" jest pierwszą z nich, za którą się zabrałam. I co tu dużo pisać, warto było wydać te pieniądze ;) Książka bardzo wciągająca, świetny język, postacie i pomysły. Dość krótka, akurat na pochłonięcie w ciągu jednego popołudnia.

Zadziwiające umiejętności jedenastoletniego chłopca i obca istota, która nimi kieruje. To książka raczej młodzieżowa. Nie zachwyciła mnie, ale atmosfera nastoletnich opowieści czyli świata, który bezpowrotnie minął, powinna być wystarczającą zachętą do sięgnięcia po tę lekturę. W którymś z wydawnictw umieszczono ją w spisie 1000 książek, które trzeba przeczytać. Czy aż tak? Nie wiem. Chyba nie. Ale to przyjemna, dobrze napisana opowieść. Mogę polecić z czystym sercem.

Dobra książka dla dorosłych i młodzieży. Brakowało mi tylko więcej informacji o planecie, z której pochodziła tytułowa Chocky m.in. obyczaje, pochodzenie, różnorodność... Lekka i przyjemna lektura

Szybka, lekkostrawna, lektura. Młodzieżowe science-fiction, z płytkim moralizowaniem na koniec. Ta sama kategoria co nasz Andrzej Trepka, tylko jakoś dwie klasy niżej od jednego z najbardziej niedocenianych autorów w naszym kraju.

Wspaniała, lekko napisana książka, którą czyta się jednym tchem i z wypiekami na twarzy. Klimatyczna i optymistyczna historia sf, która spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Po prostu super.

Po prostu super.

Jedna z najlepszych książek SF dla młodzieży, jednego z najlepszych autorów SF. Równie ciekawa i zajmująca jak "Dzień tryfidów" tegoż autora.

• Posiadam - w kolejce do przeczytania
  • Literatura angielska