Repertuar pierwszej dyrekcji Teofila Trzcińskiego w Teatrze Miejskim im. Juliusza Słowackiego w krakowie 1918-1926

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
teatr

Repertuar pierwszej dyrekcji Teofila Trzcińskiego w Teatrze Miejskim im. Juliusza Słowackiego w Krakowie obejmuje lata 1918-1926. Zestawienie, opracowane według zasad serii repertuarów krakowskich i lwowskich, notuje wszystkie przedstawienia dramatyczne, muzyczne (opery, operetki, koncerty) oraz innego rodzaju widowiska odbywające się w gmachu teatralnym przy placu św. Ducha w Krakowie oraz przedstawienia przygotowane przez zespół Teatru Miejsckiego na dziedzińcu wawelskim. (ze Wstępu)

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=23352

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=23352