Czasem coś żywego. Teksty najważniejsze

Wydawnictwo: Agora SA
literatura piękna
karollllllla

Wybór najważniejszych tekstów Konstantego Puzyny, jednego z najwnikliwszych świadków historii XX-wiecznego teatru w Polsce. Zawiera między innymi eseje, które do dziś pozostają najistotniejszymi zapisami legendarnych spektakli Jerzego Grotowskiego („Apocalypsis cum figuris”) i Tadeusza Kantora („Umarła klasa”), a także opisami kluczowych dokonań teatru studenckiego. Puzyna: Po jaką cholerę w...

Wybór najważniejszych tekstów Konstantego

Puzyna: Po jaką cholerę w ogóle pisać o teatrze, jeśli nie po to, by pisać o życiu? Co, ględzić o pięknie? Wystawiać cenzurki, układać teatralne tabele ligowe? Szkoda na to papieru i czasu, póki nie chodzi o nic więcej.

źródło opisu: http://aros.pl/ksiazka/czasem-cos-zywego-teksty-najwazniejsze

źródło okładki: http://aros.pl/ksiazka/czasem-cos-zywego-teksty-najwazniejsze

Kapitan Human | 2016-12-24
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Naprawdę trudno uznać tę książkę za teatralną. Owszem, gdzieś tam pretekstem do każdego artykułu jest spektakl czy sytuacja teatralna, ale Puzyna pisze w taki sposób, sięgając do tak niespodziewanych kontekstów i metafor, że pozostaje mi tylko życzyć każdemu, aby zetknął się z którymś z tomów recenzji/esejów.