Szczurki nie dają się wygryźć

Seria: Liczę sobie. Poziom 3
Wydawnictwo: Egmont Polska
liczenie
LubimyCzytać

Szczurki to niezwykła kompania. Ich szalone przygody z kotem ( i nie tylko) śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zadań. Bo Szczurki nieźle kombinują, żeby wyjść na swoje! Poziom 3 to wyzwanie dla najodważniejszych początkujących uczniów. Zadania, równania i obliczenia, które nie raz doprowadzą do naprawdę ciekawych wniosków. Bo matematyka to szukanie śmiałych rozwiązań!

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl

Northman | 2017-11-22
Przeczytana: 15 listopada 2017

Kolejne przygody wesołych szczurków.

Szczurki wybrały się na wakacje... po powrocie zaś zastała je przykra niespodzianka - w ich kanale zagnieździły się... koty... Potrzeba będzie wiele sprytu i przebiegłości aby zaprowadzić w kanałach poprzedni stan rzeczy ;)

Samo osadzenie historyjki w kanałach [ :) ] może wydać się nader oryginalne, lecz nie o samą historyjkę tu chodzi, lecz o to, co chcemy nią (i całą książeczką) osiągnąć. A jaki jest cel? Utrwalenie nawyku czytania, jak również - poprzez ciekawe łamigłówki podtrzymujące uwagę dziecka - utrwalenie pozytywnych skojarzeń z tym związanych. Moja Pociecha do wieku lat 7 (do tego bowiem przedziału wiekowego skierowana jest ta książeczka) ma jeszcze przed sobą kilka lat, ale myślę, że w swoim czasie coś takiego jak "Szczurki..." będzie jak znalazł ;)

Polecam.

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim...

AnnaSikorska | 2017-10-14

Rafał Witek jest nam znany przede wszystkim z jego opowieści o Bziku i Makówce bazujących na fantastycznych podróżach w czasie. Nie zabraknie też opowieści dla młodszych czytelników. Do nich należą „Pierwszaki z kosmosu” oraz uwielbiane przez nas „Szczurki”. Nie wszystkie miałyśmy okazję czytać, ale po „Szczurkach chwytających życie za ogon” bez wahania sięgnęłyśmy po kolejny, będący kontynuacją wcześniejszego tom „Szczurki nie dają się wygryźć”.
W pierwszym tomie panują wakacyjne klimaty. Rodzinie gryzoni zamarzył się odpoczynek. Skąd jednak zdobyć pieniądze? Przecież szczury nie gromadzą niczego. Wszystko, co znajdą zjadają od razu. Na szczęście Norman jest wielkim kolekcjonerem rupieci. Wśród wielu rzeczy ma portfel, który przypadkowo znalazł na parkingu. Ku ich radości dysponują wystarczająco dużą ilością pieniędzy, aby polecieć na wczasy do ciepłych krajów.
Pakowanie się, odprawa, lot – wszystko to pełne jest niespodziewanych wydarzeń. Wyjazd (a raczej wylot) na wakacje wiąże...

testolandia | 2015-12-15
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 15 października 2015

Poziom trzeci jest dla dzieci, które posiadają pewne podstawy matematyczne. Zadania są trudne.

Tym razem historyjka przedstawiona w książeczce opowiada o szczurkach, które procesują się z kotami o lokach. Tekstu jest sporo. Ilustracje są czarno-białe z niebieskimi akcentami.
Ćwiczenia poruszają takie zagadnienia jak: mnożenie, dzielenie, obliczanie długości i obwodu figur. Dziecko musi wykazać się samodzielnym myśleniem. Z prostszych zadań mamy dodawanie, odejmowanie, porównywanie odbicia w lustrze. Na końcu książeczki tradycyjnie mamy naklejki, które wykorzystujemy przy wykonywaniu zadań oraz dyplom, który jest nagrodą dla dziecka i stanowi świetną motywację.

emik84 | 2015-10-02

Autorem opowiadania jakie się w nim znajduje jest Rafał Witek a ilustratorem Daniel de Latour. Dla odważnych przygotowano tu różnorodne zadania, często z treścią, rachunki, dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Na końcu książeczki dzieci poznają sylwetkę wielkiego umysłu Alberta Einsteina. Lektura nie jest przesadnie kolorowa jak na niższym poziomie ale grafika jest równie ciekawa, zadania natomiast adekwatne do umiejętności drugo-trzecioklasistów. Uważam, że jest to naprawdę warty uwagi i polecenia najmłodszym tytuł.
Na samym końcu książeczki znajduje się dyplom oraz naklejki i medale stanowiące rodzaj nagrody za przebrnięcie przez wszystkie z zadań ;)
Cała seria zrobiła na mnie dobre wrażenie i jestem ciekawa jakież to kolejne tytuły wzbogacą ją w przyszłości a póki co zachęcam do zainteresowania tymi najnowszymi, które dopiero co ukazały się na rynku ;)

bibi | 2015-09-29
Przeczytana: wrzesień 2015

W fabułę powrotu szczurków z wakacji i kłopotów z Kaprawym Oczkiem wplecione są zadania, np. oblicz czas lotu, odległość między podanymi miastami; zmierz wymiary walizki i oszacuj czy zmieści się do bagażu podręcznego; zmierz linijką wejście do kanałów i które walizki gdzie pasują, itd.
To zadania matematyczne dla pasjonatów, którzy nie boją się szukać śmiałych rozwiązań i ciekawych wniosków. Razem z inteligentnymi sześcioma Szczurkami, jedną myszą i innymi napotykanymi zwierzętami motywują do podejmowania kolejnych obliczeń w książce lub w najbliższym otoczeniu. Załoga sprytnych Szczurków stwarza wiele okazji do ćwiczeń matematycznych, szukania nowych dróg, wyciągania wniosków, ćwiczenia poznanych reguł, korzystania z nich w codziennym życiu.