Twoje testy. Język hiszpański

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
inne
Poziomka25

Dwuczęściowy zbiór testów z języka hiszpańskiego zawiera w sumie 280 różnorodnych ćwiczeń (4000 pytań testowych), poświęconych wszystkim najważniejszym zagadnieniom z zakresu słownictwa oraz gramatyki praktycznej języka hiszpańskiego. Testy zawarte w części pierwszej - Leksyce - dotyczą takich zagadnień, jak synonimia, antonimia, paronimia i homonimia, rozróżnianie i użycie części mowy,...

Testy zawarte w części pierwszej - Leksyce - dotyczą takich zagadnień, jak synonimia, antonimia, paronimia i homonimia, rozróżnianie i użycie części mowy, definicje słów oraz nazwy własne.

Testy zawarte w części drugiej - Gramatyce - obejmują części mowy (rzeczowniki i rodzajniki, zaimki, przymiotniki i przysłówki, przyimki), kategorie morfologiczne (konstrukcje bezokolicznikowe, imiesłowy, tryb rozkazujący, okresy warunkowe, czasy) oraz składnię (mowa zależna, różne typy zdań).

Warto podkreślić, że zawarte w naszym zbiorze ćwiczenia są w przeważającej większości ćwiczeniami systematyzującymi i sprawdzającymi już posiadaną wiedzę i umiejętności. Z tego względu niniejszy zbiór testów przeznaczony jest dla osób władających językiem hiszpańskim na poziomie podstawowym, znakomicie nadaje się do powtórek przed egzaminami i dla odświeżenia znajomości języka hiszpańskiego, a także jako materiał uzupełniający dla słuchaczy kursów językowych na różnych poziomach zaawansowania.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!