The Living Years

Wydawnictwo: Kagra
The Living Years
Casthaluth

„Michaelu, jesteś synem oficera marynarki wojennej, musisz zachowywać się jak oficer marynarki wojennej i być silny przez cały czas”. Nigdy nie zapomnę słów mojego ojca, które wypowiedział, gdy zostawiał mnie, siedmiolatka, w prywatnej szkole podstawowej na początku mojego pierwszego semestru. Tego dnia miał na sobie elegancką, tweedową marynarkę, spodnie z materiału i brązowe, zamszowe buty....

Nigdy nie zapomnę słów mojego ojca, które wypowiedział, gdy zostawiał mnie, siedmiolatka, w prywatnej szkole podstawowej na początku mojego pierwszego semestru. Tego dnia miał na sobie elegancką, tweedową marynarkę, spodnie z materiału i brązowe, zamszowe buty. A ja byłem przerażony.

Opowieść o Genesis jest rockową legendą o tym, jak prosty zespół założony przez uczniów stał się globalną gwiazdą muzyki. W jej centrum znajdował się Mike Rutherford, który grał z Genesis zarówno pionierskiego rocka progresywnego, jak i hity z czołówek list przebojów. Teraz zaś po raz pierwszy opowiada on niezwykłą historię o życiu w Genesis, a także w założonym przez siebie zespole Mike + The Mechanics.

Wobec wszelkich drinków, narkotyków i zmian składu zespołu, ojciec Mike’a, oficer Marynarki Wojennej i weteran drugiej wojny światowej, stał zawsze w tyle. Patrzył, jak Genesis się rozwijają i wspierał ich od samego początku, kiedy to odbywali trasę koncertową po kraju, jeżdżąc na występy furgonetką z piekarni Hovis. Pomimo często ekstremalnych wzlotów i upadków, Kapitan Rutherford był zawsze na posterunku, z zatyczkami w uszach i egzemplarzem czasopisma Melody Maker w ręku.

Jednakże, kiedy ojciec niespodziewanie zmarł, Mike musiał przyjrzeć się ponownie swoim osobistym relacjom z nim i dopiero wtedy zrozumiał, jak bardzo ich doświadczenia życiowe były do siebie podobne. The Living Years jest pamiętnikiem, który opisuje ten związek między ojcem a synem. Jest to również opowieść o tym, jak w pracy mogą się połączyć muzyka, rodziny i przyjaźnie.

źródło opisu: www.kagra.com.pl

źródło okładki: www.kagra.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!