Polonia Christiana - Szkice z dziejów Polski Chrześcijańskiej

Polonia Christiana - Szkice z dziejów Polski Chrześcijańskiej
9788321119511
historia
Michał

Jest to napisana z pasją i zarazem głęboką erudycją historia Polski, której losy tak silnie splotły sie z chrześcijaństwem. Na niespełna czterystu stronnicach autor udowadnia, że polskość stanowiła na przestrzeni dziejów na tyle atrakcyjną propozycję polityczną i kulturową, że pozwoliła jej przetrwać nawet czas państwowego niebytu. Siła Polski wywodzi się z wiary, z jej zakotwiczenia przy barce Piotrowej, i jest obowiązkiem naszego pokolenia, by nie dopuścić do skarlenia i spodlenia tego związku – pisze autor, a bp Józef Zawitkowski we wstępie wyraża nadzieję, że po tę książkę sięgnie zwłaszcza młodzież, która na zawsze już zapamięta, że Polska to nie kraj żałobników, nad którym litować się trzeba

źródło opisu: http://www.iwpax.pl/produkt-polonia-christiana-496.html

źródło okładki: http://www.iwpax.pl/produkt-polonia-christiana-496.html

Michał | 2015-09-26
Przeczytana: 26 września 2015

Książka Wiesława Wysockiego to opowieść o dziejach Polski. O dziejach Polski Chrześcijańskiej. Autor kreśli portrety wybitnych Polaków, opowiada o wydarzeniach kluczowych dla istnienia naszego narodu i państwa. Opisuje, czym charakteryzowało się polskie społeczeństwo na przestrzeni wieków. Książka nie jest typową nudną syntezą historyczną. Nie raz wybiega chronologicznie do przodu, po czym wraca do wydarzeń wcześniejszych. Jest za to ciekawa i zdecydowanie warto po nią sięgnąć.