Qwerty: Historia

Wydawnictwo: Amazon
Qwerty, powieść, przygodowa,
MonikaSzostek

„Qwerty: Historia” to opowieść o chłopcu ze starej, angielskiej rodziny, który po śmierci swego wuja i jedynego opiekuna nagle trafia do domu państwa Gibble. Upokorzenia i złośliwe plotki to jego nowa codzienność, a nieżyczliwi sąsiedzi otaczają go ze wszystkich stron. Już wkrótce zaczynają się dziać wokół niego dziwne rzeczy – uparty głos dochodzący znikąd każe mu przeczytać małą książkę...

Już wkrótce zaczynają się dziać wokół niego dziwne rzeczy – uparty głos dochodzący znikąd każe mu przeczytać małą książkę oprawioną w skórę – jedyną rzecz, którą otrzymał od zmarłego wuja. Ale dopiero kłótnia z nauczycielką w szkole powoduje lawinę wydarzeń: chłopiec dowiaduje się, że posiada niecodzienne zdolności, dzięki którym siłą woli potrafi przenosić przedmioty z miejsca na miejsce, a jego życie znajduje się w ciągłym niebezpieczeństwie…

źródło opisu: www.amazon.com

źródło okładki: www.amazon.co.uk

MagSosna | 2016-08-16
Przeczytana: maj 2016

Natrafiłam na tego ebooka przez bloga autorki i z pewnym wahaniem przeczytałam. Na początku trochę przypominała Harry'ego Pottera, ale już po kilku rozdziałach akcja zrobiła zwrot w innym kierunku - i książka mnie zaciekawiła. Lubię głównego bohatera, który potrafi posługiwać się telekinezą i styl pisania autorki. Teraz jestem na trzeciej części i nie mogę się oderwać. Polecam dla młodzieży i dorosłych.

Monika | 2016-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 16 lutego 2016

Lekturę tej książki zaczęłam jakiś czas temu i przyznam szczerze (mam nadzieję, iż autorka nie obrazi się za to) odłożyłam po kilku stronach, zbyt przypominała mi bowiem Harrego Pottera (za którym, jako prawdopodobnie jedyny człowiek na świecie nie przepadam!). Powróciłam do lektury dwa tygodnie temu i zagłębiając się w wykreowany przez autorkę świat odkryłam różnice względem w/w powieści. Najbardziej urzekły mnie ciepłe, serdeczne postacie, ale też ważne przesłanie tej książki, jakim jest przede wszystkim potęga przyjaźni.

Świetna pozycja dla nastolatków, ale też osób dorosłych. Polecam :)

Qwerty. Historia to przejmująca opowieść o młodym chłopcu. Pod płaszczykiem fantastyki, mamy ukryte ważne tematy takie, jak siła przyjaźni, odtrącenie,wrogość. Warto zapoznać się z tą historią i dać się ponieść Bractwu Słońca.

więcej na---> http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2016/01/qwerty-historia.html

kasia506 | 2015-12-22
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Książka jest napisana w dobrym stylu, prostym (troszkę według mnie za prostym) i przyjemnym językiem, odpowiednim dla grona odbiorców, za które uznałabym raczej dzieci i młodzież w wieku podobnym do głównego bohatera. Fabuła jest przemyślana, wątki łączą się ze sobą i nie są pourywane, a doprowadzone logicznie do końca. Co do bohaterów, Qwerty na początku bardzo przypominał mi Harrego Pottera, co mnie trochę irytowało, bo nie uważam, żeby powielanie istniejących już bohaterów było czymś innowacyjnym, jednak kiedy fabuła okazała się zupełnie inną, udało mi się do niego przekonać i zauważyć, że nie są do siebie aż tak podobni. Przyjaciele chłopca, a zwłaszcza Angela Sandbanks, okazali się cudownymi, pełnymi troski i odwagi osobami, na których mógł zawsze polegać. Wątek dziennika i związanej z nim historii wydał mi się bardzo interesujący i wciągający, a do tego, co rusz odkrywane były przede mną nowe zagadki.

Autorka pokazuje, jak ważna jest w naszym życiu przyjaźń i jak wiele...