Świat wokół nas. Encyklopedyczny atlas przyrodniczo-geograficzny dla dzieci

Tłumaczenie: Krzysztof Paleski
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Mир вокруг нас
bestek

Świat wokół nas, to ilustrowany atlas przyrodniczo-geograficzny skierowany do najmłodszych czytelników. Opisuje on piękną i fascynującą przyrodę całego świata; Europy, Azji, Afryki, Ameryk, Australii, a także pokazuje życie w oceanach. Znajdują się tutaj także informacje o planetach, gwiazdach i ciałach niebieskich. Atlas wydany przez Główny Zarząd Geodezji i Kartografii w Moskwie.

źródło opisu: http://www.wieszcz.pl

źródło okładki: http://www.wieszcz.pl

Pamiętacie ten atlas? Książka dzieciństwa pokolenia lat 80-tych i 90-tych :)

Zapraszam do wspomnień:

bubs1983 | 2016-02-17

Wczoraj sobie oglądałem z córką 4-letnią i spójrzcie na mapę Azji. Korea jest jedna ze stolicą w Pjongjangu, tylko lekko przerywaną linią jest zaznaczony równoleżnik 38. We flagach również jest tylko KRLD, a brak jest Korei POłudniowej:) Ale ogólnie książeczka super, ja pamiętam, że na prawdę kilka rzeczy mnie nauczyła:)

bestek | 2015-09-23

Dostałem od rodziców gdy byłem jeszcze bardzo bardzo mały. Ten atlas zaszczepił we mnie miłość do przyrody i geografii. Pewnie dlatego dziś jedyne co oglądam w tv to NATGEO WILD oraz Animal Planet ;-)