Angielski dla Przedszkolaków

Wydawnictwo: Psychoskok
pozostałe
Monika

Poradnik metodyczny ”Angielski dla Przedszkolaków” jest pierwszą publikacją, która łączy teorię nauczania najmłodszych uczniów z praktyką w sposób przystępny, ciekawy i bardzo przydatny. Dzięki niemu czytelnik pozna mnóstwo interesujących i różnorodnych pomysłów kształcenia językowego oraz zaczerpnie inspirację do wykorzystania licznych zabaw i gier ( jest ich prawie 100 ), które nie tylko utrwalają słownictwo ale jednocześnie bawią i wychowują. W książce zamieszczone są scenariusze zajęć rozpisane krok po kroku, które nawet dla doświadczonego nauczyciela będą doskonałym źródłem inspiracji. Lekcje są opracowane w sposób jasny i przejrzysty z uwzględnieniem podziału na wstęp, część zasadniczą lekcji, oraz na zakończenie, co ułatwia maluchom rozpoznawanie kolejnych etapów nauki i porządkuje ich świat. W książce nie tylko znajdziemy liczne wskazówki i porady jak pracować z grupą przedszkolaków ale także dowiemy się jak utrzymać dyscyplinę oraz jak motywować dzieci do nauki. Ponadto czytelnik otrzymuje zestaw narzędzi w postaci odnośników do wielorakich pomocy naukowych: bezpłatnych kart prezentacyjnych, kart pracy, gier multimedialnych, piosenek, wierszyków ,oraz edukacyjnych filmów w języku angielskim. Dzięki holistycznemu podejściu , ujętym w poradniku, dbamy nie tylko o rozwijanie kompetencji językowych, ale i o całościowy rozwój dziecka. Najważniejszy jest fakt, że zaczerpnięte pomysły z poradnika na prowadzenie zajęć dają frajdę i mnóstwo zabawy dzieciakom, a ten widok jest bardzo motywujący do dalszej pracy.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Iliana | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Michał Bednarski. Filolog angielski, specjalista metodyki, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (lic.) i Uniwersytetu Śląskiego (mgr). Pasjonat dydaktyk z ponad 10 letnim stażem. Autor badań glottody... Założyciel portalu angielski-przedszkole.pl

Każde dziecko jest inne, każde wymaga innej uwagi. Każde inaczej przyswaja naukę. Mówi się powszechnie, że dziecko w wieku przedszkolnym jest podatniejsze na podawane mu wiadomości. Szczególnie jeśli chodzi o naukę języka obcego. Angielski jest podstawowym językiem obcym, którego dzieci uczą się już w wieku przedszkolnym. To, jak podaje im się tę wiedzę wiele zależy od sposobów, praktyki, doświadczenia nauczyciela.

Zapraszam na całą recenzję na:

Monika | 2015-09-22

Nie sądziłam że uczenie w przedszkolu może być ciekawym a zarazem bardzo trudnym zadaniem, ale z poradnikiem, który otrzymałam i przeanalizowałam okazało się przygodą i prawdziwą odskocznią od dotychczasowych zajęć związanych z nauczaniem. Poradnik, jest jednym z nielicznych, który łączy teorię z praktyką w sposób przystępny i bardzo przydatny. Zaczerpnęłam z niego mnóstwo interesujących i różnorodnych pomysłów na wprowadzanie nowego słownictwa oraz inspiracje do przeprowadzania licznych zabaw i gier, które utrwalają słownictwo i dają mnóstwo uciechy, nie tylko podopiecznym, ale i nauczycielowi. Bardzo przydatne są scenariusze zajęć rozpisane krok po kroku, co nawet doświadczonemu nauczycielowi daje nowe pomysły do działania. Lekcje są opracowane w sposób jasny i przejrzysty z uwzględnieniem podziału na wstęp, część zasadniczą lekcji, oraz na zakończenie, co ułatwia maluchom rozpoznawanie kolejnych etapów i porządkuje ich świat. W książce są nie tylko liczne wskazówki i porady jak...