Angielski dla Przedszkolaków

Okładka książki Angielski dla Przedszkolaków Michał Bednarski
Okładka książki Angielski dla Przedszkolaków
Michał Bednarski Wydawnictwo: Psychoskok pozostałe
pozostałe
Psychoskok
2015-09-21
2015-09-21
nauka języka angielskiego angielski dla przedszkolaków języki obce dzieci język obcy Psychoskok zabawy językowe zabawa językiem Michał Bednarski

Michał Bednarski. Filolog angielski, specjalista metodyki, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (lic.) i Uniwersytetu Śląskiego (mgr). Pasjonat dydaktyk z ponad 10 letnim stażem. Autor badań glottody... Założyciel portalu angielski-przedszkole.pl

Każde dziecko jest inne, każde wymaga innej uwagi. Każde inaczej przyswaja naukę. Mówi się powszechnie, że dziecko w wieku przedszkolnym jest podatniejsze na podawane mu wiadomości. Szczególnie jeśli chodzi o naukę języka obcego. Angielski jest podstawowym językiem obcym, którego dzieci uczą się już w wieku przedszkolnym. To, jak podaje im się tę wiedzę wiele zależy od sposobów, praktyki, doświadczenia nauczyciela.

Zapraszam na całą recenzję na:

Nie sądziłam że uczenie w przedszkolu może być ciekawym a zarazem bardzo trudnym zadaniem, ale z poradnikiem, który otrzymałam i przeanalizowałam okazało się przygodą i prawdziwą odskocznią od dotychczasowych zajęć związanych z nauczaniem. Poradnik, jest jednym z nielicznych, który łączy teorię z praktyką w sposób przystępny i bardzo przydatny. Zaczerpnęłam z niego mnóstwo interesujących i różnorodnych pomysłów na wprowadzanie nowego słownictwa oraz inspiracje do przeprowadzania licznych zabaw i gier, które utrwalają słownictwo i dają mnóstwo uciechy, nie tylko podopiecznym, ale i nauczycielowi. Bardzo przydatne są scenariusze zajęć rozpisane krok po kroku, co nawet doświadczonemu nauczycielowi daje nowe pomysły do działania. Lekcje są opracowane w sposób jasny i przejrzysty z uwzględnieniem podziału na wstęp, część zasadniczą lekcji, oraz na zakończenie, co ułatwia maluchom rozpoznawanie kolejnych etapów i porządkuje ich świat. W książce są nie tylko liczne wskazówki i porady jak pracować z grupą maluchów ale jak utrzymać i wprowadzać dyscyplinę oraz jak motywować przedszkolaki do nauki. Dzięki holistycznemu podejściu do dzieci, ujętym w poradniku. dbamy nie tylko o rozwiajnie jego kompetencji językowych, ale i o całościowy rozwój dziecka. A najważniejszy jest fakt, że zaczerpnięte pomysły z poradnika na prowadzenie zajęć dają frajdę i mnóstwo zabawy dzieciakom, a ten widok jest niezastąpiony i bardzo motywujący do dalszej pracy.
I nawet jakbym bardzo chciała znaleźć jakieś niedociągnięcie, to naprawdę się nie da. Będę korzystała i wracała do poradnika jak najczęściej i to głównie na nim będę opierała swoją pracę. Miałam już dość poradników przeczytanych i rzuconych w kąt, wreszcie trafiłam na perełkę.

Dodaj cytat z książki Angielski dla Przedszkolaków