Ach Te kobiety, Ach Ci mężczyźni

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Art of Understanding Your Mate
838543559X
poradniki

Ponieważ dom to szczególnie "gniazdko" żony, jakiekolwiek zaniedbanie go przez męża traktuje ona jako osobisty afront. Naprawa cieknącego kranu czy malowanie sypialni jest dla mężczyzny tylko zadaniem do wykonania. Czy zostanie ono zrobione dziś, czy za miesiąc, nie wydaje mu się specjalnie istotne. Ale dla kobiety sprawy te mają całkiem inne znaczenie. Są jakby wyznacznikiem szacunku męża do niej. Gdy zatem on ociąga się z wykonaniem jakiejś pracy w domu, ona czuje się przez to źle potraktowana.
Tymczasem on potrzebuje przede wszystkim czułości. Są mężowie, którzy czują się zmieszani widocznymi objawami okazywania im uczuć. A jednak zawsze szukają ciepła, delikatności, przywiązania, czasami nawet bardzo desperacko. Oczywiście różne osoby mogą zaakceptować różne formy zewnętrzne, w jakich ta czułość może im być przekazana. Nie wszyscy będą jednakowo otwarci na bezpośrednio ofiarowaną im miłość.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicz Vocatio 1995

źródło okładki: Oficyna Wydawnicz Vocatio 1995

Szymon Mikołajczyk | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

Mógłbym napisać, że nie jest specjalna, bo jakby nie było jej głównym przesłaniem jest 'w dojrzałym związku ważna jest rozmowa'. To prawda, lecz tylko powierzchowna.

Przede wszystkim przez większość stron przechodzi się lekko ponieważ autor często i chętnie przytacza historie ludzi z którymi miał kontakt. To bardzo ułatwia czytanie. Zwraca uwagę i uczy, że 'pierdoły' niekoniecznie nimi są.

Może w jakimś ogromnym stopniu mnie nie dokształciła, ale uświadomiła jak mało wiem. A to wbrew pozorom dużo. Otworzenie oczu to pierwszy krok ku lepszemu niczym przyznanie się alkoholika do tego, że ma problem.