Ta Książka Cię Kocha

Tłumaczenie: Julia Tokarczyk
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza K.E. Liber
This Book Loves You
Katy

Książka najpopularniejszego youtubera na świecie! PewDiePie to największa gwiazda światowego Internetu – ma ponad 36,5 mln stałych subskrybentów na swoim kanale YouTube, a w samej Polsce obserwuje go ponad 4,4 mln osób miesięcznie. PewDiePie (alias Felix Kjellberg) z oglądalnością ponad 8,5 miliarda jest najbardziej popularną osobowością YouTube na naszej planecie i znajduje się na liście 30...

PewDiePie (alias Felix Kjellberg) z oglądalnością ponad 8,5 miliarda jest najbardziej popularną osobowością YouTube na naszej planecie i znajduje się na liście 30 najbardziej wpływowych ludzi w Internecie na świecie w rankingu Magazynu "Times". Jego materiały video są najczęściej oglądanymi programami kultury masowej.

Teraz PeDiePie swoją nieprawdopodobną popularność i wyjątkowe poczucie humoru wykorzystuje przedstawiając światu swój najnowszy projekt: „Ta książka Cię kocha” („This Book Loves You”).

PewDiePie na 256 stronach książki dzieli się swoimi pomysłami na życie. To nietypowy poradnik, w którym guru współczesnej młodzieży zawarł swoje przemyślenia i najpopularniejsze, kultowe już cytaty oraz kontrowersyjne grafiki i zdjęcia, jako inspiracje do pozytywnych zmian w życiu. Współczesne życie pociąga za sobą masę wyzwań i problemów. PewDiePie ma odpowiedź na każde z nich i czyni to, w typowy dla siebie, przewrotny, niekonwencjonalny i pełen ironii sposób. Wszystko to utrzymane w charakterystycznej dla niego zabawnej i prześmiewczej formie!

Ta książka to niezapomniana lektura, która przełamuje stereotypy na temat otaczającego świata i rzeczywistości oraz najlepszy poradnik dla współczesnego pokolenia ery Internetu!

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: empik.com

Urmurmina | 2015-12-14

Abstrakcyjne cytaty, kuriozalne życiowe rady i mnóstwo innego absurdu. Tytuł wydaje się być sarkazmem, a "książka" napisana jest tak jakby na wesoło. Niestety, w moje poczucie humoru nie trafiła.

Niby książka a nie książka. Niektóre cytaty przypadły mi do gustu a nie których nie jestem w stanie określić. Córka dostała na urodziny i tak z czystej ciekawości po nią sięgnęłam.

Olsko_Ulrich | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, 2017, 🍗 足 🍗
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

How's it goin', bros? My name is PeeeeeeewDiePie! And welcome toooo...

Czo ja właśnie przeczytałam? :D Oj! I cóż, że ze Szwecji, skoro ani na jednym zdjęciu nie ma instrukcji jak złożyć mój nowy regał na książki z IKEI, na którym mogłabym zmieścić dwie tony zażenowania przywiezionego prosto z Gothenburga.

Książka przeznaczona przede wszystkim dla fanów specyficznego Feliksowego poczucia humoru. Zażenowanie wymieszane z dobrze wypieczoną kaczką, wierna widownia machająca brofistami na kolażach i w końcu cytaty, których przeznaczenie sam autor opisuje jako "stuff to crap on" to wierny opis tejże publikacji. Miałam przyjemność przeczytać/obejrzeć książkę w oryginale (ang) i umieściłam najlepsze moim zdaniem cytaty na stronie. Jeżeli kogoś zainteresuje ten humor to na pewno warto przeczytać, ale z kupnem bym się wstrzymała - na pewno kolega chętnie pożyczy ;)

Szkoda, że tak mało jest tutaj inside joke'ów, które doceniłby każdy broczaczo, jestem też ciekawa, ile jest samego Felixa...

Magdalena | 2015-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 31 października 2015

To jest książka? Beznadzieja jak nie wiem ...

Lineczka | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Kolejny sztuczny twór stworzony z myślą, by wyciągać kasę od podążającego za modą społeczeństwa. Miałam okazję przejrzeć tę książkę (?) od deski do deski i tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że papier przyjmie każdy szajs. Beznadziejne cytaty - ni to zabawne, ni motywujące, ni interesujące, nie do końca dociera do mnie to co autor miał na myśli i chciał przekazać. Jeden wielki chaos i stek bzdur. Szkoda drzewa, szkoda czasu, szkoda pieniędzy, bo cena jest wyjątkowo nieadekwatna do treści. Nawet ładne jakościowo zdjęcia nie ratują tej pozycji, bo nie niosą ze sobą żadnej treści i przesłania, jest to zbiór przypadkowych ujęć bez ładu i składu.
Po co takie sztuczne twory powstają i dokąd to wszystko zmierza? Aż strach się bać. 1/10

tivrusky | 2017-04-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Zjawisko wydawania książek przez celebrytów to raczej ciekawostka, pewien margines literatury, w końcu nikt spoza grona fanów po takie wydawnictwo nie sięgnie. Popularni youtuberzy stanową odrębną, charakterystyczną grupę z pogranicza twórców – celebrytów. Nazywanie ich tym drugim mianem może okazać się czasami krzywdzące, wszak to ludzie, którzy w taki albo inny sposób, za pomocą jakichś tworzonych treści, zdobywają grono fanów. Poziom tych treści to temat dyskusyjny, pozwalam sobie go pominąć, nie czas to i miejsce. Poza tym są to treści kierowane raczej do młodego odbiorcy, a któż „tę dzisiejszą młodzież” zrozumie? (Starcze stękanie). Tak czy inaczej: jest zapotrzebowanie, jest i reakcja na to zapotrzebowanie. Nie widzę w tym nic złego.

Pewdiepie (Felix Kjellberg) wydał dwa lata temu książkę. Kto to jest Pewdiepie? Największy i najpopularniejszy z youtuberów – obecnie jego kanał gromadzi blisko 55 milionów widzów. Codzienne materiały, przystępność i kontrowersyjne...

Aga | 2015-10-28
Na półkach: Przeczytane, Dla śmiechu
Przeczytana: 28 października 2015

Biorąc tą książkę do ręki liczyłam, że się pośmieje... Niestety, parę cytatów wywołało uśmiech, ale raczej litości niż radości. Jedyne co dobre w tej książce jest to niektóre grafiki lub zdjęcia, bo sarkazmu, ani radości w niej nie znalazłam. Niektóre cytaty są albo źle napisane albo źle przetłumaczone, bo nie mają sensu. Szczerze nie polecam do przeczytania, bo nie ma czego, co najwyżej pooglądać można. Trochę stracone 30 minut z życia.

Chudi_X | 2015-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Gwałt na moich oczach, wulgarne, bełkotliwe i bezsensowne "dzieło" (wstyd nazywać to książką) pozbawione jakiejkolwiek wartościowej treści (można napisać utwór z dystansem do świata, lecz na poziomie, niestety, najwidoczniej nie dotyczy to idoli współczesnej młodzieży). Humor na poziomie gimnazjalnych rozrabiaków, których śmieszą teksty o ekskrementach i zdjęcia odchodów w muszli klozetowej. Strach bierze na myśl, że młodzi ludzie mogą fascynować się takimi publikacjami i ich autorami.

Karo | 2015-11-16

Przyczepię się do opisu książki, jaki załączył serwis... "gwiazda światowego internetu". Mogę prosić o hasło wi-fi do tego nie-światowego? :)

Nie wyobrażam sobie "czytania" tego albumu w języku polskim; zostałam wierna oryginałowi, co pozwoliło na nie pozbawienie owej pozycji żadnych z walorów, chociażby tych dotyczących charakterystycznego humoru PewDiePie'a. Polecam w wersji anglojęzycznej - nie przypominam sobie, aby jakikolwiek film Pewdsa wzbogacony był o jakiekolwiek tłumaczenia, innit? ;)

Brofist! (nie brato-pięść :))

książek: 2063
bookish | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

książka z cytatami pochodzącymi z różnych stref życia, dodatkowo opatrzona zabawnymi obrazkami. myślę, że nie jest przeznaczona, dla młodszego grona czytelników, ani dla starszego. po prostu książeczka z obrazkami dla młodzieży.