Nie tylko pod Salaminą. Wojny morskie Hellady (do 355 r. p.n.e.)

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Hellada, starożytność, Ateny
historia
Elaine

Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, jest dopełnieniem tematyki zaprezentowanej przez Autoraw jego dwóch poprzednich pracach, poświęconych działaniom morskim Aleksandra Wielkiego oraz wojnom na morzu w epoce hellenistycznej. Tym razem narracja cofa się do epok wcześniejszych począwszy od legendarnych czasów bohaterskich. Po nich opis obejmuje stulecia tzw. Wieków Ciemnych i Wielkiej...

Tym razem narracja cofa się do epok wcześniejszych począwszy od legendarnych czasów bohaterskich. Po nich opis obejmuje stulecia tzw. Wieków Ciemnych i Wielkiej Kolonizacji, pełne chwały lata wojen perskich, dramat wojny peloponeskiej, wreszcie czas zmierzchu wolnej Hellady aż do chwili, kiedy od strony jej północnych rubieży zaczął zwolna nasuwać się na nią cień wzrastającej pod rządami Filipa II potęgi Macedonii.

Mamy nadzieję, że książka ta zainteresuje nie tylko tych, których pasjonuje marynistyka ale także tych którzy w materialnym i duchowym dorobku Hellady dostrzegają korzenie naszej cywilizacji.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoerica.pl/sites/books/202

źródło okładki: http://www.wydawnictwoerica.pl/sites/books/202

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!