Jezus jakiego nie znamy. Spotkania z Jezusem w ewangelii św. Jana

Wydawnictwo: Salwator
religia
Marcin

Temat wydaje się prowokacyjny: przecież my, ludzie religijni, znamy Jezusa i często słyszymy lub czytamy Ewangelię według św. Jana. Jednak łatwo może umknąć naszej uwadze głębokie przesłanie, jakie autor zawarł na kartach swej księgi, niekiedy jakby między linijkami. Często też ograniczamy się do rozważania najbardziej znanych scen z tej Ewangelii: Kana, Nikodem, Samarytanka... Może warto...

Może warto więc zajrzeć też do innych rozdziałów tej naprawdę niewyczerpanej Ewangelii.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Arek | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Bardzo przyjemna książeczka, napisana prostym językiem, a jednak zawiera w sobie głębię. Ewangelia wg. św. Jana jest trudna, najtrudniejsza z wszystkich czterech, jest w pewnym sensie poetycka i symboliczna.
Autorka pokazuje Jezusa przez pryzmat Ewangelii Janowej ale nie przeprowadza przez jej całość skupiając się na wybranych fragmentach. Zaczyna od pięknego prologu "Na początku było Słowa, a Słowo było u Boga...", dalej mamy znane nam fragmenty ale znaczenie jakie proponuje nie jest już takie oczywiste.
Przez tą książeczkę możemy zobaczyć siebie jako ucznia Jezusa, wzrastać w uczniostwie aby jeszcze bliżej być Serca Mistrza!
Bardzo polecam!

D---la | 2019-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Szukałam książki pomocnej w zrozumieniu trudnej Ewangelii Św. Jana. Napisana prostym językiem,czasem oparta na przykładach,spełnia wspaniałe swoje zadanie. Jest zrozumiała dla czytelników w różnym wieku.