Moje pierwsze pianinko

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
pozostałe
emik84

Łatwa i zabawna nauka gry na pianinie!
Książka z pianinkiem i mikrofonem zawiera utwory znane polskim dzieciom. Każdej melodii towarzyszy ilustracja, słowa piosenki i pięciolinia z uproszczonym zapisem nutek.
Teraz nawet 4-latki będą mogły bez trudu zagrać proste melodie!
Dodatkową atrakcją będą z pewnością zapisane w pamięci pianinka melodie, do których można śpiewać.

Wydawać by się mogło, że ta książeczka przeznaczona jest raczej dla młodszych dzieciaczków. Nic bardziej mylnego ;) Mój siedmiolatek oszalał na jej punkcie! Może to dlatego, że nigdy nie miał podobnej książki? A może dlatego, że nie miał też okazji grać na żadnych prawdziwych klawiszach?

Ostatnio zauważyłam, że bardzo polubił na tablecie aplikację gdzie były klawisze. Wymyślał jakieś niestworzone melodie, nic konkretnego nie potrafił zagrać więc od razu wiedziałam, że ta książka przypadnie mu do gustu! Nie myliłam się. Ucieszył się ogromnie i odkąd ją mamy nie ma dnia, aby nie zagrał w niej choć jednej melodii. Mi samej za każdym razem sprawia przyjemność zagranie czegoś z tej książki ;)

Jak widzicie jest tutaj zamieszczone małe pianinko. Nie są to typowe klawisze, ponieważ są one płaskie i aby na nich zagrać trzeba przyciskać kolorowe kółeczka. Kółeczka te są także ułatwieniem dzięki, któremu dziecko ma możliwość zagrania melodii zamieszczonych w książce.

Wewnątrz znajduje się...

bibi | 2015-11-30
Przeczytana: listopad 2015

Książka-pianinko wprowadza w świat tworzenia muzyki. Stworzona w taki sposób, by nawet 3-4-letnie dziecko umiało odtworzyć dźwięki czy zagrać własną melodię.
Granie utworów poprzedza zabawa dźwiękami- kolorowymi kropkami, odgadywanie dźwięków, tworzenie własnej melodii. Na kolejnych stronach zaprezentowane są utwory ze świata z podanym wykonawcą albo krótkim wprowadzeniem o melodii, i kropeczki do naśladowania i wygrywania na klawiszach. Kolorowe kropki na małym pianinku odpowiadają kropkom w utworach, które trzeba kolejno naciskać, by powstała melodia. A podane melodie są bardziej lub mniej znane, w zależności od tego, jakie kto posiada uposażenie kulturowe:). I tak, mamy tu np.: Poranek E. Griega, Old McDonald w polskiej wersji, Au chair de la luna, popularna na całym świecie piosenka Panie Janie, czy Oda do radości z IX symfonii Ludwika van Bethovena, itd.

Frajda z zagrania utworu jest oczywiście ogromna, ćwiczymy pamięć, wprawne ruchy, poznajemy utwory. To wspaniały pomysł na...

emik84 | 2015-09-20

Myślę, że zdecydowana większość maluchów lubi muzykę, lubi grać, śpiewać i tańczyć… Moje dzieci tradycyjnie rozpoczynały tę przygodę od stukania drewnianymi łyżkami w garnki nie pozostając obojętnym również na inne rzeczy. Pomyślałam więc, że zainteresuje je pianinko dla dzieci i w ten oto sposób w naszym domu pojawiło się „Moje pierwsze pianinko”.

Na pierwszy rzut oka jest to wyjątkowo solidna książeczka okraszona delikatną, subtelną grafiką. Klawisze, które tak pięknie prezentują się na okładce niestety są tylko nadrukiem a dźwięki po naciśnięciu wydają tylko te czarne oraz kolorowe kropeczki umieszczone w równym rządku na dole.
Zaskoczył mnie, wywołując nieco mieszane uczucia, wybór repertuaru dla dzieci. Po kilku stronach bardzo fajnych ćwiczeń dzieci mogą pokusić się o zagranie prostych, króciutkich melodii i tu moje zdumienie. Nie są to jakieś bardzo popularne dziecięce piosenki: Poranek, Oda do radości, Au Clair de la lune, Okrążamy morwowy krzew… Ponadto zamiast tekstu,...