17 goździków

Wydawnictwo: Albatros
17 Carnations. The Royals, the Nazis and the Biggest Cover-Up in History
historia
Kominek

Skrupulatnie udokumentowana, oparta na wnikliwych badaniach historycznych opowieść o sekretnych powiązaniach pomiędzy Franklinem D. Rooseveltem, Winstonem Churchillem, Księciem Windsoru i Adolfem Hitlerem przed II wojną światową, w trakcie jej trwania i już po jej zakończeniu. Andrew Morton opowiada historię lekkomyślnego Edwarda VIII, późniejszego Księcia Windsoru, jego amerykańskiej żony,...

Andrew Morton opowiada historię lekkomyślnego Edwarda VIII, późniejszego Księcia Windsoru, jego amerykańskiej żony, rozwódki Wallis Simpson, dziwacznej nazistowskiej intrygi z czasu wojny, mającej na celu zrobienie go marionetkowym królem po wkroczeniu Niemców do Wielkiej Brytanii, oraz o staraniach Churchilla, Eisenhowera i króla Jerzego VI żeby zatuszować związki księcia z wodzem Rzeszy.

Morton odsłania kulisy tuszowania niewiarygodnego skandalu, jakim był romans członka brytyjskiej rodziny królewskiej z ideologią nazistowską, publikując nieznane do tej pory dokumenty FBI, fotografie i inne materiały z niemieckich, rosyjskich i brytyjskich archiwów, a także osobistą korespondencję Churchilla, Eisenhowera i Windsorów.

17 GOŹDZIKÓW to wspaniały dramat historyczny, pełen przygód, intryg, zdumiewających odkryć, napisany przez prawdziwego mistrza w gatunku biografii.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1515,2812,17-gozdzikow.html

CUD-NATURY | 2019-01-05

Książka napisana ciekawie, większość faktów wiedziałam.

apococzytasz | 2018-06-29
Przeczytana: 04 maja 2018

Morton potrafi zgłębić opisywany temat w sposób dogłębny i rzetelny nie tracąc po drodze zainteresowania czytelnika. Jest dla mnie naturalne, że z wiekiem systematyzujemy wiedzę. Mam też świadomośc, że wiem mniej niż nie wiem. Ta książka uświadamia mi jak niewiele wiedziałam o kulisach wojny i świata Wielkiej Polityki połowy ubiegłego wieku. Moim zdaniem bardzo dobra pozycja, bez sensacji opisująca jeden z ciekawszych dla mnie- amatorki historii Wielkiej Brytanii i II Wojny Światowej- okresów historii. Do poduszki, na fotel i na leżak. Wypożyczałam z nadzieją na porcję faktów historycznych, ale ciekawie podanych. Nie zawiodłam się. Polecam.

książek: 1938
Demi | 2016-01-02
Przeczytana: 31 grudnia 2015

W czytaniu i odbiorze jest dosyć nierówna. Momentami faktoidalnie-sensacyjna aby za chwilę przejść w pozycję przytłoczoną ilościami nazwisk, dat i dygresji co nie sprzyja gładkiemu czytaniu. Stąd 5*, mimo iż temat ciekawy i wart poznania. Zawsze dobrze wiedzieć trochę więcej.