Historya cudownego obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

Wydawnictwo: Mała Poligrafia Redemptorystów
religia
pawełek86

Najbardziej oryginalną pracą ojca Bernarda w zakresie kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wydaje się być Historia cudownego obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, wydana w 1916 r. nakładem redemptorystów w Krakowie. Książka powstała na kanwie nauk wygłoszonych przez sługę Bożego podczas nabożeństw majowych w Mościskach w roku 1914. Bardziej osobistą myślą ojca Bernarda była w nim wdzięczność dla Matki Bożej za ocalenie klasztoru i miasta Mościsk w czasie pierwszej wojny światowej.

źródło opisu: www.redemptor.pl

pawełek86 | 2015-09-19