Wszystko da się naprawić

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
związek, kryzys,
poradniki
AMisz

Niby nic strasznego się nie dzieje, ale nie ma już miłosnych uniesień, coraz częściej na partnera spoglądamy krytycznie. Po kilku latach wspólnego życia przychodzi jakiś rodzaj znużenia drugą osobą, wszystko już jakby mniej smakuje. Co z tym robić? Jak przegonić rutynę i wkradającą się nudę? Profesor Zbigniew Lew-Starowicz, który uratował niejeden związek, mówi: „Zbyt łatwo, zbyt szybko się rozstajemy. A przecież kryzys w związku to naturalna rzecz”. I daje mnóstwo rad, co robić, żeby zwykła kłótnia nie przerodziła się w trzęsienie ziemi, a szarość życia nie doprowadziła do zerwania. Kolejna świetna książka autora bestsellerowych poradników "O kobiecie" i "O mężczyźnie".

źródło opisu: Czerwone i Czarne, 2015

źródło okładki: www.czerwoneiczarne.pl

atena22ff | 2019-03-28

Każda osoba w związku powinna tą książkę przeczytać.

Bilbo | 2019-01-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Książkę kupiłam już dawno, bo myślałam, że wystarczy ją przeczytać i wszystko będzie dobrze. A to tak nie działa. Książka mądra, świetnie się czyta. I nawet, jeśli nie trzeba w swoim życiu nic naprawiać, warto wiedzieć, co robić, żeby nasze relacje damsko-męskie były satysfakcjonujące i wolne od spięć czy nieporozumień. Jeśli o mnie chodzi - uważam, że lekturę takich książek trzeba sobie odświeżać. Świetna lektura!

tweety | 2018-11-29

"Wszystko jest w zasadzie jednorazowe" - to zdanie z pierwszych stron książki jest w pewnym sensie jej mottem. Autor broni tezy, że z relacji i związków nie powinniśmy rezygnować zbyt pochopnie. Wiara, że każdy kolejny związek będzie lepszy jest dość złudna. Dobra rzecz, zwłaszcza dla tych, co zmagają się z kryzysem w relacji, wypaleniem i zniechęceniem. Choć niektóre stwierdzenia Autora trącą trochę myszką...

Aneta1974 | 2018-10-27
Przeczytana: październik 2018

Polecam każdemu nie tylko tym którzy chca lub muszą swój związek naprawiać. Bedę się powtarzac ale książka-jak każda z serii- mądra, pouczająca , wartościowa.

BasiaAdamek | 2018-02-03

Ta książka ratowała mój związek! Polecam!!

Wiktoria | 2017-11-03

Rozwód nie jest żadną metodą rozwiązywania konfliktu. Jest raczej ucieczką od niego. A może warto, tak jak kiedyś cerowało się skarpetki, spróbować zacerować związek? Powiedzieć tej drugiej osobie: "Co Ty wygadujesz? Przecież mamy tyle wspólnych wspomnień, możemy to wszystko naprawić." Zbigniew Lew-Starowicz to najbardziej uznany polski seksuolog, psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta, profesor nauk medycznych. Od lat pomaga leczyć zaburzenia związane z seksualnością i z relacjami w związkach partnerskich.

Karolina | 2017-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2017

Luźna rozmowa, przyjemnie i gładko się czytało. Jednak sposób wydania mnie irytował przez co nie byłam do końca zadowolona z lektury jako takiej, sztucznie powiększona objętość poprzez ogromne marginesy, puste strony. Mimo wszystko nie żałuję poświęconych wieczorów.

TYgryska | 2016-11-04
Przeczytana: 02 lipca 2016

Polecam osobom, które są w narzeczeństwie lub w związku małżeńskim. Niekoniecznie trzeba spoglądać na tę książkę, jako poradnik podczas kryzysu w związku. Można ją potraktować jako wzbogacenie swojej świadomości o wskazówki, co robić lub czego nie robić, aby do kryzysów nie dopuścić.

Izoldka | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Jestem zawiedziona tą książką. Nie dowiedziałam się nic nowego. Moim zdaniem, temat naprawy związków jest tak obszerny, że można byłoby napisać opasłe tomisko, szczególnie, że Lew-Starowicz jest najbardziej kompetentną osobą w tych sprawach. Nie rozumiem takiego spłycenia tematu i potraktowania wszystkiego tak powierzchownie. I to kopiowanie tekstów z innych książek, m.in. z "O mężczyźnie" czy "O miłości"! To dobre dla tych, którzy ich nie czytali. Ja je przeczytałam i byłam bardzo zawiedziona musząc czytać to samo po raz drugi tylko w innej książce tego samego autora. Jaki to ma sens?

Jędrzej Sadłoń | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Oczywiście. ksiązka jest poradnikiem i jako taka spełnia swoje zadanie. Żadnych większych zastrzeżeń w tej materii. Szukałem tu ciekawych i zabawnych opowieści z życia par i to udało mi się znaleźc.
Jednakże: Irytuje mnie moda na ksiązki będące "wywiadem-rzeką", a ta jest irytująca dobitnie -nie wiemy kim jest osoba przepytująca profesora, brak wstępu i sensownego zakończenia. Mam wrażenie iż "ot tak" spotkaliśmy się na kawie z profesorem, wzięłam dyktafon i spisałam treść w książkę. Bez większych wymagań i aspiracji co do formy.
Pomijam zupełnie że po wykrojeniu wszystkich marginesów książka zajęła by pewnie połowę posiadanej objętości.
Takie czytadło do kawy, nie zastąpi prawdziwej terapii ale może skłonić do refleksji nad związkiem tych, którzy nie mają na nią (refleksję) czasu i ochoty na co dzień.