Jedyna szansa

1 737
No second chance
Pinkiman

Inne wydania

Kiedy pierwsza kula trafiła go w pierś, pomyślał o córce… Marc Seidman budzi się w szpitalu ze śpiączki. Przed dwoma tygodniami był wziętym chirurgiem plastycznym, miał żonę i sześciomiesięczną córeczkę, którą kochał do szaleństwa. Nawet jeśli gdzieś po drodze zyskał kilku wrogów, to nie takich, którzy pragnęliby go zniszczyć, zabijając mu żonę, porywając dziecko, a jego ciężko raniąc. ...

Kiedy pierwsza kula trafiła go w pierś, pomyślał o córce…

Marc Seidman budzi się w szpitalu ze śpiączki.

Nie przychodzi mu do głowy nikt, kto mógłby zrobić coś takiego. W przeciwieństwie do policji, która ma już swojego podejrzanego: Marca Seidmana. Tym samym sytuacja staje się jeszcze bardziej dramatyczna, zwłaszcza kiedy wreszcie pojawia się żądanie okupu i nadzieja na powrót córeczki.

Marc zrobi jednak wszystko, by ją odzyskać.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Najmocniejszym elementem "Jedynej szansy" jest akcja. Nie chodzi tylko o jej tempo. Powieść zaczyna się jak u Hitchcocka. Wielkie pach, a potem jest już tylko ciekawiej.

Bohaterem głównym jest doktor Marc Seidman. Na początku powieści zostaje postrzelony dwiema kulami, pierwszą w głowę drugą w okolice serca. Jego żona Monica zostaje zabita a maleńka córeczka Tara porwana. Doktor trafia do szpitala, oczywiście jako pacjent i po paru tygodniach budzi się ze śpiączki. Czy mogło głównego bohatera spotkać coś gorszego? Jeśli myślicie że puszka pandory w całości już wyskoczyła z wieczka to się mylicie. Marc jest podejrzewany przez FBI zwanych federalnymi o zabójstwo żony. Po jakimś czasie porywacze Tary żądają okupu dwóch milionów dolarów. Nasz Hiobowy bohater musi dostarczyć tą kwotę przestępcom.

Harlan Coben zawiera w powieści ciekawe spostrzeżenia, które w moim pojęciu są trafne.
Mamy brutalne sceny, których generalnie nie lubię, jednak tu są tak opisane że mnie nie...

Modliszeg | 2016-11-30
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 30 listopada 2016

"Tak jak smutek nadzieja czai się, dopada cię niespodziewanie, drwi z ciebie i nigdy cię nie opuszcza. Nie jestem pewien które z tych dwóch uczuć jest bardziej bezwzględne."

"Kiedy trafia mnie pierwsza kula, pomyślałem o swojej córce..."
Chirurg plastyczny Marc Seidman w wyniku postrzelenia zapada w śpiączkę. Po kilkunastu dniach dowiaduje się, że jego żona została zamordowana, a sześciomiesięczna córka zaginęła. Marc stawia czoła rzeczywistości, próbując odnaleźć porywaczy i odzyskać córkę.

Marc Seidman przeżywa tragedie. Mimo tego, nie ma czasu na żałobę. Bohater chce odzyskać porwane dziecko wbrew wszystkiemu. Musi liczyć włącznie na siebie i swoją intuicję, podejmując decyzje mające wpływ na życie córki. Na domiar złego mężczyzna zostaje podejrzany o udział w zbrodni. Od chwili pierwszego odzewu porywaczy zaczyna się walka z czasem i przeciwnościami.

Twórczość autora budzi zachwyt. Książka posiada interesujące wątki, trzyma w napięciu, zaskakuje. Motyw detektywistyczny i...

Blasphemer | 2017-01-25

Nie tak dawno, bo w grudniu 2016 TVP emitowała serial „Jedyna szansa”, oparty na tej właśnie powieści Cobena. Jako że mam w planach go obejrzeć, i w tym celu zapisałem go na dysku, to najpierw postanowiłem przeczytać książkę.
Mniej więcej do połowy lektury „Jedynej szansy” miałem wrażenie, że będę miał do czynienia z najlepszą książką tego autora przeczytaną przeze mnie. Czytało się to rewelacyjnie, a tok i zwroty akcji utwierdzały mnie w powyższym przekonaniu. Niestety, z czasem książka „rozmywała” się coraz bardziej, wątki się nawarstwiały i - wstyd się przyznać! – momentami się gubiłem kto jest dobry, a kto zły? Na szczęście broni ją zakończenie, dość zaskakujące, nie zmienia to w mojej opinii absolutnie faktu, że to niezła-średnia powieść. Już słyszę gromy fanów tego autora, ale nic na to nie poradzę i w tym miejscu kolejny raz napiszę, że taki autor jak Tim Weaver – poruszający się w bardzo podobnych pisarskich klimatach jak Coben – jest jednak lepszy.

emindflow | 2013-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

Okazuje się,że czytałem to już wcześniej, teraz tylko sobie przypomniałem. Moim zdaniem to jedna z najlepszych książek Cobena spoza serii z Myronem Bolitarem. Jest w niej wszystko to, za co tak bardzo cenię tego autora - doskonale pomyślana i skonstruowana fabuła, świetny język, a zwłaszcza dialogi, umiejętnie budowane napięcie od pierwszej do ostatniej strony i wreszcie zakończenie (jak zwykle - majstersztyk!). Dla miłośników zagmatwanej intrygi i niespodziewanych rozwiązań to lektura obowiązkowa.

Ewelina229 | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Doskonały chirurg plastyczny, zakochany w córce ojciec, mąż przepięknej kobiety. Sielanka ? Z pozoru można powiedzieć, że tak jak u większości ludzi.
Marc budzi się w szpitalu - tym razem, to On jest pacjentem i to takim, który cudem uszedł z życiem. Przed dwoma tygodniami ktoś zabił jego żonę, Jego prawie śmiertelnie ranił, a maleńka Tara zniknęła.
Kiedy Marc wychodzi ze szpitala wie, że choć szanse iż jego córka żyje są minimalne to i tak wie, że nie spocznie dopóki Jej nie odnajdzie żywej lub martwej. I od tej chwili zaczyna się potwornie trudna walka o dojście do prawdy i odszukanie porwanej dziewczynki.
Pierwsze żądanie okupu kończy się fiaskiem - a przecież porywacze ostrzegali - NIE ZAWIADAMIAJ POLICJI. Czy Marc dostanie jeszcze jedną szansę?

Czego mogłam się spodziewać po książce Cobena ? świetnie skonstruowanego kryminału z jak zwykle zaskakującym zaskoczeniem, z fabułą pędzącą do przodu niczym Pendolino :) z intrygą w tle. I dokładnie to wszystko...

ivv | 2016-04-12

"Kiedy trafiła mnie pierwsza kula, pomyślałem o swojej córce"- to zdanie skutecznie zachęciło mnie do zakupu :)
Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
Mamy morderstwo, porwanie dziecka, główny bohater nie pamięta ostatnich paru minut, mimo, że patrzył wtedy na mordercę...
Akcja momentami trochę się wlecze, można było ją skrócić (ale to może przez to, że czytałam wersję pocket i było mi niewygodnie;).

Polecam, bo to Coben, jakiego wszyscy lubimy :)

"Zakończenie, jakiego się nie domyślisz". Z takimi słowami zachęty na jej okładce się spotkałam. "Ciekawe..."- pomyślałam. Otworzyłam książkę i jej pierwsze słowa sprawiły, że zaczęłam ją czytać w bibliotece! "Kiedy trafiła mnie pierwsza kula, pomyślałem o swojej córce. A przynajmniej tak mi się wydaje. Bardzo szybko straciłem przytomność."
Należę do tych osób, których książka musi zaciekawić już od pierwszych stron. Może dlatego często sięgam właśnie po Cobena.
Każda strona wnosi coś nowego, niemal na każdej stronie nowa intryga, zagadka, którą chcemy jak najszybciej rozwiązać. Czytając powieść,utożsamiałam się z bohaterem, moja wyobraźnia działała na najwyższych obrotach. Czułam się, jakbym czytała książkę i oglądała film jednocześnie! Niesamowite!
W końcu... gdy dotarłam do rozwiązania zagadki, przez dobrą chwilę nie mogłam w nie uwierzyć. "Jak? Dlaczego? Po co?" i podobne pytania cisnęły się na usta, które z niedowierzania nie mogły wykrztusić z siebie ani jednego słowa....

Agnieszka | 2012-06-03

Książka trzymająca w napięciu do końca.Polecam

Harlan Coben rewelacyjny pod każdym względem świetny autor mistrz thrillerów.
Doskonała akcja, buduje napięcie i świetnie napisany.
Historia Chirurga plastycznego, który został postrzelony, jego żona zginęła na miejscu a córeczka Tara została porwana dla okupu.
Zaczyna się wyścig, na ratunek spieszy do córki żeby ją uratować.
Na początku akcja się ciągła, nudziła lecz po pewnym czasie rozkręciła się mocno, zaciekawiła mnie intrygowała bardzo.
Uwielbiam Cobena pisze świetne, wspaniałe thrillery intrygi, zagadki i morderstwa w jego książkach intrygują mnie że tylko czytać.
Wciągająca,znakomita książka przeczytałam chętnie.

ZARAZA | 2012-08-29
Przeczytana: sierpień 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobry i porywający thriller.
Dobrze uknuta intryga.
Wartka akcja.
Dużo emocji.
Napięcie.
Zwroty akcji.
Ciekawi bohaterowie.
Zaskakujące rozwiązanie całej intrygi.
Ciekawie wątki poboczne (szczególnie handel dziećmi).
Serdecznie polecam fanom gatunku.