Rules of Prey

Okładka książki Rules of Prey John Sandford
Okładka książki Rules of Prey
John Sandford Wydawnictwo: Publish America Cykl: Lucas Davenport (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Lucas Davenport (tom 1)
Publish America
2005-01-01
2005-01-01
9780425205815

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki MatchUp Lara Adrian, Steve Berry, C.J. Box, Sandra Brown, Lee Child, Nelson DeMille, Diana Gabaldon, Andrew Gross, Charlaine Harris, Lisa Jackson, Peter James, J.A. Jance, Michael Koryta, Eric van Lustbader, Gayle Lynds, Val McDermid, David Morrell, Kathy Reichs, Christopher Rice, John Sandford, Lisa Scottoline, Karin Slaughter
MatchUp Lara Adrian, Steve ...
Okładka książki Twarzą w twarz David Baldacci, Linwood Barclay, Steve Berry, Lee Child, Lincoln Child, Michael Connelly, Jeffery Deaver, Linda Fairstein, Joseph Finder, Lisa Gardner, Heather Graham, T. Jefferson Parker, Raymond Khoury, Dennis Lehane, John Lescroart, Steve Martini, Douglas Preston, Ian Rankin, James Rollins, M. J. Rose, John Sandford, R.L. Stine, F. Paul Wilson
Twarzą w twarz David Baldacci, Lin...

Bardzo fajny thriller z mrocznym klimatem

Bardzo fajny thriller z mrocznym klimatem

"Postacie mają bardziej złożoną osobowość, własną przeszłość a fabuła jest rozbudowana i zróznicowana, obfitująca w niespodziewane zwroty akcji."
Czego to opis?
- Większej książki
Według kogo?
- Według wydawcy autora
Czy jest to wielka książka?
-Spełnia kryteria definicji, ale w życiu bywa tak, że mistrz teorii, nie zawsze jest mistrzem praktyki. To tyle mi się nasuwa.

Czego to opis?
- Większej książki
Według kogo?
- Według wydawcy autora
Czy jest to wielka książka?

Dobrze napisany kryminał, z nieco irytującym protagonistą, który - co zresztą autor sam w przedmowie przyznaje - w rzeczywistym świecie zostałby bardzo szybko wydalony ze służby. Sama intryga ciekawie prowadzona, choć morderca bynajmniej do unikatowych nie należy. Polski wydawca zabił nieco te książkę tytułem "Wilkołak" (oryginał "Rules of Prey"),w połączeniu z okładką wydaje się, że to horror fantasy...

Książka nie wyróżnia się zbytnio na tle innych kryminałów, które miałam możliwość przeczytać. Thriller nie powalający na kolana pod żadnym względem. Mamy tutaj do czynienia z typowym mordercą, który kocha gwałcić i zabijać piękne brunetki, które nazywa swoimi Wybrankami, a siebie tytułowym Wilkołakiem. Kiedy je torturował czuł maksymalne podniecenie, ale o dziwo - nie przeszkodziło mu to w myśleniu racjonalnym, postępuje bardzo logicznie ale jak to w takich książkach bywa ktoś w końcu musi stanąć mu na drodze i sprawą zainteresował się porucznik Davenport, który nie odpuści, dopóki nie będzie krok przed nim.
Mimo wszystko kryminał dobrze mi się czytało, chociaż takiego zakończenia się nie spodziewałam.. Jak ktoś chce zabić nudę, a nie ma nic lepszego w biblioteczce, to można przeczytać.

Czytało się ją mozolnie...
Mój pierwszy kryminał, thriller jak kto woli.
Zaintrygował mnie tytuł, a po przeczytaniu z tyłu małego streszczenia stwierdziłam, że za śmieszną sumę to i przeczytam.

Akcja toczy się w Ameryce w małym, wąskim świecie policyjnym.
Główny bohater, Lucas Davenport poluje na tytułowego Wilkołaka, psychopatę z dziwnymi dewiacjami społecznymi i seksualnymi.

Im bardziej się zagłębiałam, tym trudniej mi było dojść do końca. Zabrakło mi czegoś w tej książce.

Czytało się ją mozolnie...
Mój pierwszy kryminał, thriller jak kto woli.

Akcja toczy się w Ameryce w małym, wąskim świecie policyjnym.

Tak to jest, jak się kupuje w antykwariacie thriller, bo jest tani i ma chwytliwy tytuł :)

Autor już we wstępie zaznaczył z jakim bohaterem będziemy mieć przyjemność:
"Gliniarze nie zachowują się i nie pracują tak jak Lucas Davenport - gdyby spróbowali, wylano by ich z pracy, a może nawet wsadzono do więzienia. Nie bywają bogaci, nie jeżdżą porschem, na ogół mają głęboko gdzieś modę. Lucas Davenport jest bogaty, jeździ porschem i uważa, że nie ma nic lepszego nad rzeczywiście dobrze skrojony garnitur. Jest czymś w rodzaju skrzyżowania gliny z gwiazdorem filmowym."

Po tych słowach wiedziałam, że raczej nie polubimy się z głównym bohaterem "och jaki jestem przystojny i męski" Lucasem Davenportem. Może gdyby poza posiadaniem porschaka i bogatym życiem erotycznym miał również jakieś niebywałe zdolności do łapania morderców, wtedy może mogłabym go znieść. Niestety, jego pomysł na złapanie Wilkołaka był prosty jak konstrukcja cepa, od razu można się domyślić do czego prowadzą zagrania pana Przystojnego. Zwrotów akcji niestety brak, wszystko powoli brnie do celu bez żadnych atrakcji.

Sam tytułowy Wilkołak to dla mnie raczej jeszcze szczeniaczek z ząbkami mlecznymi zamiast ostrych kłów, jakoś nie mogłam sobie wyobrazić groźnego mordercy używającego jako broń... ziemniaka w skarpetce ;P

Książka nie jest zła, ale zupełnie niczym się nie wyróżnia i jest to raczej czytadło na nudny wieczór niż trzymający w napięciu thriller. Gdybym mogła to dałabym jej 4.5/10, ale niech będzie, że zostanę przy 5/10 - 0,5 oceny w górę za tego kartofla :)

Autor już we wstępie zaznaczył z jakim bohaterem będziemy mieć przyjemność:

Podobało mi się, że morderca jest inteligentny i wykształcony. Jednak postać głównego śledczego dla mnie jest zbyt przerysowana a i samo zakończenie nie było porywające:(

Szczerze mówiąc, jest to jeden z moich pierwszych kryminałów. Na początku zachęcał, wydawał się być ciekawy, aczkolwiek DLA MNIE zbyt nudna książka. Mało zwrotów akcji, choć jako takie się zdarzały. Troszkę się zawiodłam, po przeczytaniu prawie 120 stron już sobie odpuściłam. Mimo wszystko, chciałam jednak znać zakończenie tej książki. Przyznam szczerze, iż to właśnie zakończenie podniosło moją ocenę dotyczącą tego dzieła. Jest nawet w mojej top`owej liście zakończeń. Satysfakcjonujące, dobrze przemyślane, pełne podziwu, naprawdę niesamowite.

Lekka książka, przewidywalna fabuła i dość stereotypowi bohaterowie. Ale da się przeczytać i nie jest to męczące.

Bardzo fajny thriller. Przyjemnie się czyta, zwłaszcza, że morderca jest osobą wykształconą, inteligentna, a nie bezmyślną maszyną do zabijania.
Z czystym sercem polecam!

Z czystym sercem polecam!

• John Sandford
  • 2015