Lilith Parker. Insel der Schatten

Okładka książki Lilith Parker. Insel der Schatten Janine Wilk
Okładka książki Lilith Parker. Insel der Schatten
Janine Wilk Wydawnictwo: Planet Girl Cykl: Lilith Parker (tom 1-5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Lilith Parker (tom 1-5)
Planet Girl
2011-09-19
2011-09-19
niemiecki

Amulet, kruk, czary, skrywana tajemnica oraz ślamazarny, uroczy demon – zapowiada się obiecująco, nieprawdaż?
Glówna bohaterka mieszka z ojcem, zapalonym archeologiem w Londynie, żyjąc jedynie wymyślonym przez siebie wyobrażeniem o matce, zmarlej w momencie narodzin Lilith.
Nie posiada żadnych innych krewnych, oprócz ciotki, z ktorą ojciec jednak nie utrzymuje kontaktu od lat, uparcie unikając rozmów na jej temat, aż do czasu pewnej burzliwej rozmowy telefonicznej, po której niespodziewanie postanawia wyslać córkę pod opiekę swojej siostry. Niebawem ku zdumieniu Lilith okaże się że jej przyszlym domem będzie miasteczko jakby żywcem wyjęte z powieści grozy. Halloween świętuje się tu codziennie i w dodatku na bogato, a turyści chetnie oblegają to miejsce, ale tylko do zmierzchu. Na każdym kroku towarzyszą jej ukradkowe, niepewne spojrzenia. Co się tak naprawde tam dzieje i dlaczego mieszkańcy tak usilnie unikają przejezdnych nurtuje ją od pierwszego momentu i oczywiście natychmiast próbuje odkryć prawdę. Na szczęście nie sama.
Wiele można spotkać w tej książcę co przykuwa uwagę i sprawia że nie chce się ani na chwilę przerwać lektury.
Atmosfera jest urzekająca. To jest wlaśnie tego typu książka, ktorą czyta się z ogromną przyjemnością i delektuje się stworzonym przez autorkę światem.
Glówna bohaterka dla odmiany jest zwykłą, fajną dziewczyną, którą można od razu polubić, nie grymasząc podczas czytania, a to naprawde rzadkość, poza tym akcja rozwija się w odpowiednim tempie, dzięki czemu możemy się calkowicie zanurzyć w przedstawionej historii. Polecam.

• Czytane w języku niemieckim

Dodaj cytat z książki Lilith Parker. Insel der Schatten