Z bratem naszego Boga

Wydawnictwo: eSPe
religia

Mimo że zebrane w tej książce wystąpienia wygłoszone zostały na przestrzeni kilkudziesięciu lat, uważna ich lektura pozwala zobaczyć, że stanowią one ideową całość, w której widoczny jest głęboki namysł Autora nad myślą i dziełem św. Brata Alberta Chmielowskiego. Co rusz natykamy się tutaj na zdania prawdziwie odkrywcze, poruszające, pozwalające dostrzec nowe aspekty przesłania Brata Alberta....

Co rusz natykamy się tutaj na zdania prawdziwie odkrywcze, poruszające, pozwalające dostrzec nowe aspekty przesłania Brata Alberta. Szczególnie warta podkreślenia jest intensywna obecność na kartach tej książki idei miłosierdzia, także ze względu na ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Święty Miłosierdzia. To właśnie wokół tajemnicy miłosierdzia zdają się koncentrować fascynujące rozważania Autora.

Na tym polega Boże miłosierdzie, że jesteśmy pociągnięci ku Jezusowi umęczonemu. Na tym polega Boże miłosierdzie, że my − będąc na progu śmierci − znajdujemy odwagę, żeby Mu powiedzieć: „Panie, zmiłuj się nad nami”. Zdawałoby się przecież, że to Jego raczej trzeba ratować, niż o sobie myśleć. Wydawałoby się tak, ale nie taki jest zamysł Serca Ojca, bo On nam dał – wydał – Jezusa, swojego Syna umiłowanego, na dobre i na złe, na „dole i niedole”. Na Jego niedolę − dla naszej doli. – fragment książki –

Ta książka to owoc przyjaźni – bliskości ducha, której nie przeszkadza odległość w czasie. A może jeszcze inaczej – to znak jedności Ducha (!), który znalazł drogę zarówno do Brata Alberta, jak i do kard. Franciszka, kształtując w obu to samo rozumienie Pana i tę samą wrażliwość, która ma na imię Miłosierdzie. – bp Grzegorz Ryś –

źródło opisu: http://christianbooks.pl/

źródło okładki: http://christianbooks.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!