Lekkie halki czarownic i inne mikroopowieści

Wydawnictwo: Wydawnictwo Perspektywa
9 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Eliza

„Lekkie halki czarownic”, nowa książka Elżbiety Isakiewicz, to zbiór mikropowieści, które tworzą oryginalny, przejmujący literacki przewodnik po życiu. Obok pełnych emocjonalnego napięcia scen ze współczesnego dnia powszedniego znajdziemy tu złote myśli, a także mini-biografie znamienitych postaci ze świata sztuki i nauki oraz poruszające wyobraźnię historie zdarzeń, które tchną tajemnicą...

Obok pełnych emocjonalnego napięcia scen ze współczesnego dnia powszedniego znajdziemy tu złote myśli, a także mini-biografie znamienitych postaci ze świata sztuki i nauki oraz poruszające wyobraźnię historie zdarzeń, które tchną tajemnicą drugiego dna.
Kobieta, której złodziej kradnie torbę ze zmarłym psem, dziecko błąkające się po ulicy, by mówić przechodniom „dzień dobry”, staruszka oferująca na przystanku autobusowym chleby, których nikt nie chce, stolarz wykonujący drzwi, przez które można uciec, czy średniowieczny poeta, który wymyśla ukochaną, by pisać do niej sonety – podają sobie ręce w uniwersalnym człowieczym doświadczeniu bólu i samotności, ale też zachwytu nad urodą i magią życia.
„Lekkie halki czarownic” to książka szczególna, bo powstała z inspiracji czytelników literackiej strony internetowej Elżbiety Isakiewicz (tzw. fanpage`a), zrzeszającej tysiące fanów.

źródło opisu: Wydawnictwo Perspektywa 2015

źródło okładki: www.wydawnictwo.perspektywa.eu

Wioleta Sadowska | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

"Mit, baśń jest życiem. Życie jest mitem".

Życie to jedna, wielka inspiracja. Trzeba jednak pamiętać, że każda minuta naszej egzystencji, każda godzina zwyczajnego dnia, przynosi ze sobą ulotność, którą często trudno uchwycić. Jestem pewna, że każdy z nas mógłby uwiecznić słowem pisanym wiele migawek z własnego życia, by pobudzać kolejne pokolenia do szerokiej refleksji. Nie dziwi mnie więc fakt, że fani Elżbiety Isakiewicz, czytający jej stronę zapragnęli, by to co ulotne, znalazło się na papierowych kartach książki. To była niezwykle trafiona decyzja.

Elżbieta Isakiewicz to dziennikarka, reporterka, pisarska i publicystka, która była współzałożycielką "Gazety Polskiej", a w której pełniła funkcję zastępczyni redaktora naczelnego i felietonistki. Współpracowała z koncernem "Agora SA", "Newsweek Polska" czy z "Tygodnikiem Powszechnym". Jest autorką wielu książek i reportaży, za które otrzymywała liczne nagrody.

"Lekkie halki czarownic i inne mikropowieści" to zbiór ponad...

Gwiazdopatrznia | 2018-10-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam :)

Wielowątkowo perfekcyjny dobór słów, ludzi, zdarzeń.
Pozostawia z duszą na skroni i ciszą, którą może wypełnić tylko życie.

Marti_25 | 2017-08-20
gustaw_ | 2016-02-22