Dawna literatura chińska

Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
klasyka
shaning

Niniejsza publikacja nie jest krytycznoliteracką wizją historii literatury chińskiej. Nie jest też opisem dziejów literatury Chin. Zamieszczone tutaj interpretacje i wyjaśnienia mają jedynie na celu pomóc Czytelnikowi, nieobeznanemu jeszcze z chińską kulturą, w zrozumieniu językowo-historycznych zawiłości tekstu. W odróżnieniu od typowej historii literatury pozycja niniejsza zawiera liczne i...

W odróżnieniu od typowej historii literatury pozycja niniejsza zawiera liczne i obszerne cytaty w autorskim przekładzie z języka oryginału na język polski. Krótkie wiersze są najczęściej cytowane w całości. Utwory prozatorskie i dłuższe wiersze zamieszczono w niniejszej publikacji we fragmentach lub też w całości, zależnie od ich rozmiarów i treści.

źródło opisu: http://literatura-chinska.tlumacz-chinskiego.pl/

źródło okładki: http://literatura-chinska.tlumacz-chinskiego.pl/

shaning | 2015-09-17
Przeczytana: 15 września 2015

Jestem autorem, więc się nie wypowiadam :)

ki_ | 2017-05-10
tygrysek | 2016-07-23