Ostatnie słowa świętych i grzeszników

Tłumaczenie: Bogdan Walczykiewicz
Wydawnictwo: Jedność
Last words. Final thoughts of Catholic Saints & Sinners
religia
Lubczyk

To historia o życiu opowiedziana od końca. Śmierć wyostrza spojrzenie i ukazuje życie w nowym świetle. Łatwiej wówczas dostrzegamy w nim to, co najważniejsze. "Gdybyście tylko wiedzieli, jak odmiennie osądzane są sprawy w godzinę śmierci" – przekonywała św. Joanna Beretta Molla. Zapewne kierując się tym przeczuciem, Paul Thigpen, amerykański dziennikarz, filozof i poczytny autor, zebrał ostatnie słowa znanych osób – wielkich świętych i wielkich grzeszników – po to, by w świetle słów Jezusa wypowiedzianych przed śmiercią lepiej zrozumieć ukryte w nich znaczenie. I oto nieoczekiwanie książka kieruje nas w sam środek życia. Słowa wypowiadane w ostatniej godzinie są bowiem jego esencją, zwieńczeniem i pierwszym świadectwem jakości. Z konieczności zaczynamy pytać samych siebie: Co bym powiedział, gdyby śmierć przyszła jeszcze dziś? Co bym wówczas powiedział o moim życiu?

źródło opisu: Jedność, 2015

źródło okładki: Jedność, 2015

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!