Przed wojną i pałacem

Wydawnictwo: Dom Spotkań z Historią
9788362020737
historia
Marcin

Autorka opisuje historię tej części Śródmieścia Warszawy, którą obecnie zajmuje Pałac Kultury i Nauki oraz plac Defilad. Najstarsza i największa w Polsce wytwórnia płytowa Syrena-Record, siedziba Polskiego Radia czy pierwsza w Warszawie powojenna kawiarnia, słynna Café Fogg przy Marszałkowskiej 119 – to tylko niektóre miejsca przypomniane w książce.

źródło opisu: http://www.dsh.waw.pl/pl/8_2652

źródło okładki: http://www.dsh.waw.pl/pl/8_2652

marw | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Niesamowity spacer po nieistniejących ulicach, nieistniejącego miasta.

Zaczytana | 2015-12-20

Rewelacja, gorąco polecam! Mało kto wie, że przed wojną w miejscu, w którym obecnie stoi PKiN były ulice gęsto zabudowane kamienicami. Bardzo żałuję, że te które przetrwały zarówno okupację, jak i powstanie warszawskie zostały rozebrane, a w ich miejscu postawiono to wielkie, brzydkie coś co szpeci centrum miasta i wciąż przypomina kto nam to coś zwane pałacem "podarował w dowód wielkiej przyjaźni". Lektura obowiązkowa :)